Dlaczego Szynaka Meble

Bogata oferta produktowa

Szynaka Meble to lider w produkcji wysokiej jakości mebli mieszkaniowych sygnowanych dwiema kolekcjami: PrestigeLine i TrendLine, z przeznaczeniem do aranżacji salonu, jadalni, sypialni, biura, pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Kolekcja PrestigeLine to meble ekskluzywne, wykonane z naturalnego, starannie wyselekcjonowanego surowca. To oferta dla osób, które cenią nietuzinkowe wzornictwo i najwyższą jakość wykonania. Oryginalne, ciekawe formy oraz nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że meble zyskują ponadczasowy charakter. Kolekcja TrendLine powstała z myślą o tych, którym zależy na komforcie i funkcjonalności. Nowoczesne wzornictwo, oryginalna kolorystyka, subtelnie wkomponowane elementy oświetlenia oraz detale podkreślają niepowtarzalny charakter mebli.

Najwyższa jakość i dbałość o środowisko

Do produkcji mebli Firma wybiera wyłącznie materiały o najwyższych parametrach jakościowych, pochodzące od sprawdzonych i zaufanych dostawców. Posiada potwierdzone certyfikatami systemy zarządzania: Jakością: ISO 9001, Środowiskiem: ISO 14001, Bezpieczeństwem pracy OHSAS, Certyfi kat AEO, Certyfikat FSC Chain of Custody. Zaangażowanie w ochronę środowiska realizuje poprzez optymalne systemowe zarządzanie zasobami, energią oraz wpływem na środowisko zgodnie z międzynarodowym standardem ISO 14001:2004. Produkowane wyroby posiadają wszelkie niezbędne świadectwa zgodności, atesty oraz certyfikaty. Dbałość o środowisko naturalne manifestuje również poprzez zakup materiałów drewnianych lub drewnopochodnych od dostawców zaangażowanych w łańcuch kontroli pochodzenia produktu.

Nowoczesny design i wzornictwo

Wzornictwo to jeden z podstawowych kryteriów, którym użytkownicy kierują się przy wyborze mebli. Każdego roku oferta Firmy jest starannie weryfikowana i dostosowywana do najnowszych trendów. Dzięki temu kolejne kolekcje zmieniają się wraz z potrzebami rynku. Wzornictwo i design są nowoczesne i eleganckie, o najwyższych walorach estetycznych. Produkowane przez Firmę meble cyklicznie zdobywają wyróżnienia i nagrody w prestiżowych konkursach.

Innowacyjne rozwiązania

Park maszynowy każdego zakładu należącego do Grupy Meblowej Szynaka to najnowocześniejsze osiągnięcia technologii wsparte wiodącymi rozwiązaniami z zakresu informatyzacji i zarządzania procesami produkcji. Za jego pośrednictwem proces produkcyjny staje się bardziej wydajny, a użyte materiały i poświęcony czas – zminimalizowane. Na każdym etapie produkcyjnym Firma dokłada wszelkich starań, aby jej wyroby poza nowoczesnym designem spełniały wiele innych funkcji, które dyktuje nieustannie zmieniający się styl życia użytkowników.

Rzetelny partner biznesowy

Dynamiczny rozwój i ciągła chęć sprostania nowym wyzwaniom znajdują potwierdzenie w wiarygodności wśród klientów i partnerów biznesowych, z którymi Szynaka Meble dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem. Szerokie horyzonty, pasja, nowoczesne metody zarządzania i skuteczna polityka promocyjna Firmy sprawiły, że udało się rozwinąć liczne kontakty handlowe z globalnymi dystrybutorami, których sieć sprzedaży obejmuje swoim zasięgiem niemal wszystkie kontynenty. Celem Firmy jest umacnianie świadomości marki na arenie międzynarodowej i budowa przewagi konkurencyjnej.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień

Potwierdzeniem słuszności przyjętej przez Firmę strategii działania jest szereg otrzymanych nagródi wyróżnień. Do najważniejszych otrzymanych tytułów i wyróżnień należą:

- Branżowy Lider Zmian
- Perła Polskiej Gospodarki
- Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej
- Firma Dobrze Widziana
- Najwyższa Jakość Quality International
- Ambasador Firm Rodzinnych
- Gazela Biznesu
- Diament Forbesa

Największy pracodawca w regionie

Szynaka Meble wykorzystuje najnowsze technologie, ale przede wszystkim inwestuje w ludzkie umiejętności w przekonaniu, że żadna maszyna nie jest w stanie zastąpić człowieka. Początek firmy to niewielki, kilkuosobowy zespół, składający się z członków rodziny, która ewoluowała do jednego z największych przedsiębiorstw w regionie, zatrudniającego ponad 3500 pracowników. Firma Szynaka Meble to 100 % polskiego kapitału. Firma inwestuje w ludzi młodych, zdolnych i ambitnych, nie zapominając o pracownikach z wieloletnim stażem pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym. Dla właścicieli istotną rolę odgrywa kapitał intelektualny. Wiedza, energia i entuzjazm są wartościami, na których opierają dalszy rozwój firmy.

Firma rodzinna z wielopokoleniową tradycją

Firmy rodzinne są istotnym elementem polskiej gospodarki. Grupa Szynaka Meble w dobie postępującej globalizacji kultywuje tradycję oraz wspólne wartości. Dzięki rodzinnej kulturze organizacyjnej firma jest nośnikiem nowoczesności i wysokiej jakości. Wpływa na rozwój lokalny i utożsamia się ze środowiskiem, w którym funkcjonuje. Dla właścicieli ważny jest efekt synergii, gdyż współpraca pomiędzy pracownikami umożliwia implementację innowacyjnych rozwiązań. Przedsiębiorczość i kompetencje przywódcze płyną we krwi rodziny Szynaka – obecnie pracuje w niej już trzecie pokolenie i już rośnie czwarte w osobie wnuków Antoniego i Franciszka. Ten specyficzny charakter prowadzenia przedsiębiorstwa ma znaczący wpływ zarówno na politykę, jak i cele firmy. Zaufanie do pracownika, przyjazne, otwarte relacje między zatrudnionymi, a przełożonymi sprawiają, że możliwe staje się przeniesienie rodzinnej, domowej atmosfery na grunt biznesowy.