Państwo Prezes Alina I Jan Szynaka fundatorami sprzętu medycznego za ponad ćwierć miliona złotych.

16-12-2016

Państwo Prezes Alina I Jan Szynaka fundatorami sprzętu medycznego za ponad ćwierć miliona złotych.


W piątek 16 grudnia 2016 roku w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości i personelu medycznego, Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka, założyciele Fundacji ,,Mortęska" przekazali nowoczesny sprzęt endoskopowy na wyposażenie Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Urządzenia do diagnostyki i leczenia od Fundacji ,,Mortęska" warte ponad ćwierć miliona złotych pomogą ratować zdrowie i życie mieszkańców regionu, w tym pracowników Grupy Meblowej Szynaka. 

Za sprawą filantropijnej działalności Państwa Prezes Aliny i Jana Szynaka, Pracownia Endoskopowa Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim została wyposażona w nowy sprzęt o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Do dyspozycji pacjentów został oddany viedogastroskop, videokolonoskop i videoduodenoskop. Do tej pory w ciągu roku w pracowni badano 2100 pacjentów, zakup nowych urządzeń pozwoli znacząco zwiększyć ilość wykonanych badań, co przełoży się na uratowanie życia i zdrowia wielu ludzi. Ponadto doposażenie pracowni w duendoskop umożliwi rozszerzenie diagnostyki i leczenia o wykonywanie endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej ECPW, która jest innowacyjną metodą mającą kluczowe znaczenie w terapii zwężeń dróg żółciowych i trzustkowych oraz kamicy przewodu żółciowego.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu fundatorzy, Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka, wyrazili nadzieję, że nowy sprzęt endoskopowy będzie stał na straży zdrowia i życia wszystkich mieszkańców regionu.

— Jestem niezmiernie dumna i cieszę się z tego, że jesteśmy tutaj i możemy pomagać ratować ludzkie zdrowie i życie. Myślę, że sprzęt będzie długo służył — powiedziała Pani Prezes Alina Szynaka.

— Sprzęt od Państwa Aliny i Jana Szynaka — to wieża endoskopowa i kolonoskop, które znajdują się w pracowni kolonoskopowej, natomiast do pracowni gastroendoskopowej otrzymaliśmy gastroskop zabiegowy oraz duodenoskop. Są to sprzęty, które znacząco zwiększą możliwość diagnozowania oraz leczenia mieszkańców powiatu nowomiejskiego i terenów ościennych. Poszerzony też będzie zakres naszych usług dla pacjentów - mówił doktor Paweł Ostrowski, pełniący obowiązki ordynatora oddziału chirurgicznego nowomiejskiego szpitala.

 - Jestem bardzo zadowolony z ogromnego gestu Państwa Aliny i Jana Szynaka i dostrzegania przez nich potrzeby profilaktyki zdrowotnej w Nowym Mieście Lubawskim i powiecie nowomiejskim, a szczególnie wśród pracowników Grupy Meblowej Szynaka. Nie trzeba będzie teraz wyjeżdżać, by się leczyć skutecznie. Będzie można to robić u nas - powiedział Bogumił Kurowski - dyrektor szpitala w Nowym Mieście Lubawskim. 
 

Tego typu działania są kolejnym namacalnym dowodem, że Grupa Meblowa Szynaka poza realizacją działań biznesowych, wspiera społeczność lokalną, w szczególności pracowników spółki, ich rodziny, a także mieszkańców regionu i województwa.

Mając na względzie dobro społeczności lokalnej podejmujemy działania w zakresie: inwestycji na rzecz społeczności lokalnej, rozwiązywania problemów społecznych oraz pomocy charytatywnej na rzecz organizacji dobroczynnych, organizacji pozarządowych i instytucji pożytku publicznego.

Fundacja ,,Mortęska" powstała po to, żeby nieść pomoc i wspierać inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Poprzez szerokie spektrum działalności skupionej m.in. na ochronie zdrowia, propagowaniu kultury, edukacji i ochronie zabytków, pragnie angażować się w życie regionu, wpływać na jego rozwój i dbać o jakość życia mieszkańców. Inspiracją dla tych działań jest postać patronki fundacji – siostry Magdaleny Mortęskiej, która w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa. 

 Pozostałe wydarzenia