Szynaka Meble mecenasem kultury.

28-06-2017

Szynaka Meble mecenasem kultury.
Od 29 czerwca w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie będzie można obejrzeć wystawę „Na przełomie epok. Meble w czasach Kopernika”. W przygotowanie ekspozycji aktywnie włączyła się firma Szynaka Meble, która wykonała podesty, na których prezentowane będą  zabytkowe eksponaty.

Wystawa eksponuje przykłady meblarstwa europejskiego – od form wczesnogotyckich po renesansowe – z terenu Włoch, Francji, Niemiec, Polski, a także Skandynawii. - Ekspozycja jest próbą pokazania przeobrażeń w europejskiej sztuce meblarskiej, jakie zaszły w czasach, w których żył Kopernik . Większość mebli pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dopełnienie wystawy stanowią obrazy i reprodukcje grafik, przedstawiające meble, których nie znajdziemy na wystawie, ponieważ do naszych czasów zachowały się w niewielkiej liczbie – zapowiada Małgorzata Okulicz, kurator wystawy.

Wykonanie podestów, na których będą prezentowane eksponaty to tylko jedna z incjatyw kulturalno-społecznych, w które chętnie włącza się firma Szynaka Meble.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 1 października.  Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia i materiał firmowy udostępnione dzięki uprzejmości www.Olsztyn24com.

Pozostałe wydarzenia