Szynaka-Meble Sp. z. o.o. po raz drugi z tytułem Regionalnego Orła Eksportu.

26-10-2016

Szynaka-Meble Sp. z. o.o. po raz drugi z tytułem Regionalnego Orła Eksportu.


Szanowni Państwo,

 

z ogromną radością pragniemy poinformować, że Szynaka-Meble Sp. z o.o. po raz drugi znalazła się w gronie najlepszych eksporterów w ogólnopolskim konkursie Regionalne Orły Eksportu, w kategorii Najlepszy Eksporter. Celem konkursu  jest wskazanie firm oraz osób, które w największym stopniu przyczyniły się do ożywienia polskiego eksportu. Regionalne Orły Eksportu to ogólnopolskie wydarzenie, które promuję eksport oraz tematykę ściśle z nim związaną. Podczas takich spotkań omawiane są najciekawsze kierunki zbytu, wskazywne sektory z największym potencjałem eksportowym oraz wyłaniani i nagradzani regionalni liderzy eksportu.  

Eksport mebli jest kluczowym obszarem funkcjonowania i motorem napędowym rozwoju naszego przedsiębiorstwa.  W handlu zagranicznym widzimy nasz potencjał i skrupulatnie go wykorzystujemy. Poszukiwanie nowych rynków zbytu, przez podnoszenie konkurencyjności, wpływa na rozwój naszej firmy, dzięki czemu możemy dystrybuować nasze meble nie tylko na rynku krajowym, ale również w skali globalnej do ponad 50 krajów świata. Poprzez takie działania budujemy markę Szynaka Meble i markę Polski. 

Firmy z tak dużą sprzedażą eksportową  nie tworzy się w ciągu miesiąca czy roku. To jest efekt budowania firmy przez 30 lat. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy jedną z największych firm meblowych w Polsce i jedną z czołowych firm europejskich. Produkcja mebli w Polsce jest tak duża, że rynek jest zbyt mały. Przeszło 80% polskich mebli eksportowanych jest zagranicę, dlatego firmy, które chcą się rozwijać muszą eksportować swój towar i promować go na całym świecie. Spółka Szynaka Meble uzyskuje obrót roczny  prawie miliard złotych, z czego 50%  pochodzi z eksportu zagranicznego – powiedział odbierając nagrodę Pan Prezes Jan Szynaka.


Wideorelacja TVP OlsztynPozostałe wydarzenia