Rodzina to nasza siła.

17-10-2016

Rodzina to nasza siła.
17 października o godz. 12.00 w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa związana z premierą raportu Fundacji Firmy Rodzinne: ,,Polacy o firmach rodzinnych 2016. Firmy z przyszłością". Premierę uświetniła swoją obecnością Pani Prezes Alina Szynaka.

"Raport powstał po to, by ośmielić polskie firmy rodzinne do mówienia o sobie: jesteśmy już w momencie, gdy warto stawiać na swój dorobek, swoje nazwisko i swoją historię" - zaznaczyła Prezes Fundacji Firmy Rodzinne Katarzyna Gierczak-Grupińska.

Według badania, którego wyniki prezentowane są w raporcie, Polacy cenią rodzinną przedsiębiorczość, chcą ją wspierać. Dynamicznie rośnie również liczba Polaków gotowych zapłacić więcej za produkty z firm rodzinnych niż za ich odpowiedniki wytworzone w firmach o nie-rodzinnym charakterze. W badaniach przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Firmy Rodzinne w sierpniu 2016 roku taką deklarację złożyło 43% badanych. To o ponad 7 pkt. proc. więcej niż w zeszłym roku i 30 pkt. proc. więcej niż dwa lata temu. Ważny jest również fakt, że blisko 1/3 Polaków wiąże swoją przyszłoś z firmami rodzinnymi – chce podjąd pracę w jednej z nich lub założyć własne rodzinne przedsiębiorstwo.

Pełny raport dostępny jest na stronie polacyofirmachrodzinnych.pl.

 

Pozostałe wydarzenia