Szynaka Paczka spełnia życzenia.

22-12-2016

Szynaka Paczka spełnia życzenia.Szynaka Paczka spełnia marzenia.

 

Pracownicy Grupy Meblowej Szynaka postanowili z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia pomóc tym, którzy choć o pomoc nie proszą, bardzo jej potrzebują. Szynaka Paczka powędrowała do rodziny jednego z pracowników Grupy, którego córki zmagają się z okrutną chorobą.

- Jesteśmy jedną, wielką rodziną, która troszczy się o siebie nawzajem. Chcieliśmy pomóc rodzinie jednego z naszych pracowników, dlatego wymyśliliśmy Szynaka Paczkę – mówi Prezes Zarządu Jan Szynaka.

Akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Pracownicy wszystkich zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka chętnie zaangażowali się w pomoc rodzinie jednego pracowników, którego dwie córki zmagają się z okrutną chorobą– zanikiem mięśni. Jedna z dziewczynek ma dopiero 2 lata, druga 15lat. Koszty miesięcznego leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie, a jedyną pracującą osobą w rodzinie jest ojciec, mama dziewczynek musiała zrezygnować z pracy zawodowej, ponieważ dzieci wymagają nieustannej opieki. W codziennych obowiązkach pomagają również pozostałe dzieci – 13-letni syn i 6-letnia córka. Sześcioosobowa rodzina mieszka w niewielkim wynajętym mieszkaniu zmagając się z trudami niepełnosprawności dziewczynek. Mimo niełatwej sytuacji członkowie rodziny są niezwykle skromni i pogodni. Każdy z nich miał swoje marzenia, które za sprawą inicjatywy pracowników Grupy Meblowej Szynaka udało się spełnić. Dzieci dostały upragnione zabawki, ubrania, przybory szkolne, słodycze, rodzice otrzymali niezbędne przedmioty codziennego użytku. Do wszystkich członków rodziny powędrowały również nowe drewniane meble, które zwiększą codzienny komfort życia całej rodziny. Tegoroczni bohaterowie akcji podczas wręczania prezentów nie kryli wzruszenia i zaskoczenia z ogromu podarunków. Na ustach wszystkich członków rodziny pojawił się uśmiech rozświetlający pełną trosk codzienność.

Grupa Meblowa Szynaka nie zapomniała też o bezdomnych czworonogach. Podczas tegorocznych świąt brzuszki bezpańskich psów nie będą puste. Dla zwierzaków zebrano kilkadziesiąt kilogramów karmy, która trafi do podopiecznych przytuliska w Lidzbarku Welskim.

Pozostałe wydarzenia