Targi Pracy i Salon Samorządowy w Nowym Mieście Lubawskim

13-04-2015

Targi Pracy i Salon Samorządowy w Nowym Mieście Lubawskim

13 kwietnia 2015 firma nasza uczestniczyła w Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Mieście Lubawskim.  W targach uczestniczyło ponad 40 firm, instytucji, jednostek mundurowych, szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiających swoje oferty nauki oraz zatrudnienia. Cel, który przyświecał organizatorom, to przede wszystkim pomoc osobom zainteresowanym w podjęciu bądź zmianie dotychczasowego zatrudnienia, a także zapoznaniu się z oczekiwaniami i wymogami obecnego rynku pracy. Stoisko naszej firmy cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych osób. Uroczysty charakter spotkaniu nadała obecność przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, którzy wyrazili ogromne zainteresowanie naszymi produktami.

Tego samego dnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim z inicjatywy posłanki pani Urszuli Pasławskiej przy współpracy ze starostą nowomiejskim i burmistrzem miasta odbyło się spotkanie Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Seredyn ze starostami, burmistrzami, wójtami dyrektorami instytucji z Warmii i Mazur nazwane "Salonem Samorządowym". Uroczysty charakter spotkaniu nadało wręczenie odznaczeń państwowych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi - Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Pan Józef Blank i Pan Jarosław Mielczarski - pracowik jednego z zakładów należących do naszej Grupy Meblowej. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został Pan Brodowski Jerzy - także długoletni pracownik naszej firmy. Odznaczonym Panom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udział w ,,Salonie Samorządowym" wzięli również przedsiębiorcy z naszego regionu, w tym Pan Prezes Jan Szynaka, który  w imieniu właścicieli lokalnych firm zabrał głos w dyskusji.

Podsekretarz Stanu Elżbieta Seredyn przedstawiła swój punkt widzenia na aspekty pracy i polityki społecznej w Polsce, a następnie odpowiadała na pytania uczestników salonu.

Pozostałe wydarzenia