o Firmie


Szynaka-Meble Sp. z o.o. jest wiodącym producentem mebli w Polsce. W swojej działalności z powodzeniem łączy biznes z jakością, bezpieczeństwem i ochroną środowiska, zarówno w odniesieniu do produkowanych mebli jak i realizowanych procesów.

Motto „Szynaka-Meble Zawsze Blisko Ludzi” widoczne jest w każdym aspekcie naszej działalności i obrazuje szczególną dbałość o zadowolenie klientów i pracowników.

Misją firmy jest budowanie wizerunku producenta mebli i partnera biznesowego dbającego o najwyższą jakość:

• mebli i usług sprzedaży,
• bezpieczeństwa i higieny pracy,
• ochrony środowiska.

Spółka posiada w swojej ofercie szeroki asortyment mebli. Produkowane meble spełniają uniwersalne funkcje tworząc niepowtarzalny klimat wyposażenia łazienki, kuchni, sypialni, jadalni, pokoju młodzieżowego, hotelu i biura. Początki działalności sięgają 1957 roku, kiedy to powstał mały zakład rzemieślniczy prowadzony przez Jana Szynaka. Kolejny etap w rozwoju firmy to 1985 rok, w którym obecny Prezes Spółki Szynaka-Meble Pan Jan Szynaka przejmuje zakład po ojcu.

Dzięki wielkości i dynamicznemu rozwojowi przedsiębiorstwa jesteśmy stabilnym partnerem dla naszych klientów – stoi za nami zawsze pewny kapitał i co ważne w 100 % kapitał polski, firmowany przez nazwisko Szynaka z prawie 60-letnią tradycją produkcji mebli.

O rynkowym sukcesie firmy decydowały zdolności wykorzystania nadarzających się szans oraz umiejętne podejmowanie ryzyka związanego z nowymi przedsięwzięciami. Decyzje dotyczące nowych inwestycji, wprowadzanie nowych produktów były zawsze przemyślane. Obecnie 5 zakładów produkcyjnych w Grupie Meblowej (93 850 m2 pow. hal produkcyjnych) – to nowoczesne przedsiębiorstwa działające w województwie warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Meble produkowane przez PPUHiE Szynaka, Szynaka-Meble Sp. z o.o., MM Szynaka-Living Sp. z o.o., MM Szynaka-Interline Sp. z o.o. oraz Wolsztyńską Fabrykę Mebli są z powodzeniem eksportowane do ponad 50 krajów. Wyroby zakładów można również kupić w licznych salonach oraz w dużych sieciach handlowych w Polsce.

W 2011 roku uruchomione zostało w Iławie Centrum Logistyczne, które dysponuje powierzchnią ponad 42 000 m2. W tej lokalizacji są również organizowane Targi Partnerskie oraz imprezy promocyjne i szkoleniowe.

Produkowane przez nas wyroby posiadają świadectwa zgodności, atesty i certyfikaty wymagane przez Klientów oraz przepisy prawa zarówno polskiego jak i międzynarodowego.

Posiadamy potwierdzone certyfikatami systemy zarządzania jakością ISO 9001, środowiskiem ISO 14001 oraz bezpieczeństwem pracy OHSAS 18001. Specjalistyczny i zaawansowany park maszynowy zapewnia najwyższą jakość oraz możliwość rozwoju wolumenu produkcji mebli. Bazujemy na materiałach o najwyższej jakości i wzornictwie zgodnym z najnowszymi trendami.

Dbałość o środowisko Spółka manifestuje także przez realizowanie zakupów materiałów drewnianych lub drewnopochodnych od dostawców zaangażowanych w łańcuch kontroli pochodzenia produktu, zgodny ze standardem FSC® promującym odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Nie bez znaczenia dla środowiska jest również systematyczne podnoszenie świadomości ekologicznej pracowników oraz ich czynny udział w akcjach ekologicznych.

Spółka Szynaka-Meble jest przedsiębiorstwem, w którym ochrona życia i zdrowia człowieka w środowisku pracy jest sprawą najwyższej rangi. W firmie są ściśle respektowane przepisy prawa pracy oraz prowadzone działania na rzecz podnoszenia standardów bezpiecznej pracy. Stwarzamy naszym pracownikom równość szans rozwoju zawodowego w ramach prowadzonej polityki równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji. Dzięki temu jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą w regionie. Mamy świadomość, że w firmie Szynaka-Meble Sp. z o.o. pracują całe pokolenia rodzin – od ucznia obywającego praktykę zawodową, po pracownika z 30 letnim stażem pracy.

Firma Szynaka-Meble Sp. z o.o. otrzymuje corocznie nagrody i wyróżnienia za konsekwentną realizację strategii budowy firmy z polskim kapitałem, stały rozwój oferty produktowej, wdrażanie nowych technologii i nowoczesnego wzornictwa. Jednym z celów firmy jest rozwój bazy produkcyjnej, wprowadzanie zmian i inwestycje w nowoczesne technologie.

Spółka przestrzega norm rzetelnego i odpowiedzialnego postępowania we wzajemnych relacjach z klientami, kontrahentami, organami publicznymi. Postępowanie to jest zgodne z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi. Społecznie odpowiedzialny biznes opiera się na zasadach dialogu społecznego oraz poszukiwaniu i wyborze korzystnych rozwiązań nie tylko dla firmy, ale przede wszystkim dla otoczenia, tj. dla klientów, pracowników, społeczności lokalnej, a także środowiska naturalnego.

Firma Szynaka-Meble Sp. z o.o. wspiera różnego rodzaju akcje społeczne, nie tylko na szczeblu lokalnym, ale także wojewódzkim i krajowym. Objęte są nim zarówno placówki szkolno-wychowawcze, kluby sportowe, szpitale, straż pożarna, domy dziecka, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Zarząd Szynaka-Meble Sp. z o.o.