logo

Grupa Meblowa Szynaka to wielopokoleniowa, polska firma rodzinna, która dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej rozwinęła liczne kontakty handlowe w Polsce i ponad kilkudziesięciu krajach na świecie.

Dziś Grupę Meblową Szynaka tworzy 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Lubawie, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim, Lidzbarku Welskim i Wolsztynie, a także Centrum Logistyczne i Pałac Mortęgi Hotel & SPA. Łączna powierzchnia obiektów wynosi ponad 500 000 m², co odpowiada wielkości 70 boisk piłkarskich.

Image
Image

Historia

Historia Grupy Meblowej Szynaka to nie tylko historia sukcesu, ale przede wszystkim opowieść o ciężkiej pracy, pasji i odwadze w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Wszystko zaczęło się 60 lat temu - w 1957 roku Jan Szynaka Senior tworzył przydomowy zakład rzemieślniczy o powierzchni 150 m2. Do produkcji mebli wykorzystywał wówczas pilarkę taśmową, z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku oraz samodzielnie wykonaną szlifierkę. W 1985 roku w wyniku śmierci ojca, Jan Szynaka przejął wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem zakładu. Samodzielną pracę rozpoczął z dwoma uczniami, jeden z nich pracuje w firmie do dzisiaj.

Cztery lata po przejęciu zakładu, Jan Szynaka przeniósł prace do nowobudowanej 800 - metrowej hali produkcyjnej. Odziedziczony po ojcu zakład został przekształcony w Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe i Eksportowe Szynaka specjalizujące się w produkcji mebli z naturalnego drewna brzozowego. Trzy lata później wybudowana została kolejna hala o powierzchni dwukrotnie większej od poprzedniej. W 2001 roku powołano markę Szynaka-Meble, która dzisiaj zajmuje czołową pozycję wśród producentów mebli. Grupa Meblowa Szynaka nieustannie się powiększała, w 2003 roku przejęła Wolsztyńską Fabrykę Mebli, będącą obecnie czołowym producentem mebli kuchennych. 

Image
Image

Kolejne lata były pasmem sukcesów i kamieni milowych w rozwoju spółki. W 2007 roku wybudowano nowy zakład produkcyjny w Nowym Mieście Lubawskim oraz powołano dwa inne podmioty: MM Szynaka Living w Iławie oraz MM Szynaka Interline w Nowym Mieście Lubawskim. W roku 2012 imperium meblarskie powiększyło się o Centrum Logistyczne "Szynaka Logistic" w Iławie oraz własne Centrum Wystawiennicze, w którym organizowane są imprezy targowe i szkoleniowe. W 2012 roku Grupa Meblowa Szynka kupiła wyposażenie niemieckiej fabryki ,,Jahnke GmbH Trittau" oraz wprowadziła nową markę mebli kuchennych „Moelke”.

W 2014 oddano do użytku nową halę produkcyjną i innowacyjną linię do produkcji elementów meblowych metodą opłaszczowania w zakładzie w Iławie. Rok później w Lubawie otwarto nowoczesne Centrum Przemysłu Meblowego w Lubawie, które jest miejscem łączącym światową, europejską i krajową branże meblową. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki rozwiązaniom technologicznym ułatwiającym kontakt z miejscami oddalonymi nawet o wiele kilometrów.

Image
Image

Rok później firma poszerzyła zakres działalności poza branżę meblową. Alina i Jan Szynaka kupili zabytkową posiadłość w Mortęgach niedaleko Lubawy, w której zostało stworzone profesjonalne Centrum Konferencyjno– Szkoleniowe. Nowi właściciele postanowili przywrócić dawną świetność tego miejsca i ożywić jego przedwojenną historię. 

Informacje dotyczące realizowanej strategii podatkowej „Szynaka-Meble” Sp. z o. o.


Wersja pdf:
Informacja „Szynaka-Meble” Sp. z o. o. o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2020

Informacja „Szynaka-Meble” Sp. z o. o. o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2021

Informacja „Szynaka-Meble” Sp. z o. o. o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2022