Firma Szynaka – Meble Sp. z o.o. została jednym z trzech najwyżej ocenionych przedsiębiorstw w Polsce w kategorii "Międzynarodowy sukces" przez Kapitułę Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane przedsiębiorstwom i instytucjom mającym ogromny wkład w gospodarczy rozwój naszego kraju. 

Nagroda Prezydenta RP jest przyznawana firmom, które mają znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią godny wzór do naśladowania dla innych. Wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP - nazywanych też Polskim Gospodarczym Noblem - jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. To dla nas niezmiernie ważne, że doceniono wysiłek włożony w budowę Grupy Meblowej Szynaka. Jest to dowód, że realizowana przez nas strategia globalnego rozwoju, skoncentrowana na osiągnięciu silnej pozycji zarówno w Polsce, jak i na światowych rynkach meblowych przynosi pozytywne efekty. Nominacja do finału konkursu potwierdza jakość modelu biznesowego Grupy Meblowej Szynaka i motywuje właścicieli i pracowników do dalszej, konsekwentnej realizacji planów rozwoju firmy i promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej.  - Jestem bardzo dumny z przyznanej nominacji – powiedział Prezes Jan Szynaka.  Wyróżnienie rozumiem jako wyraz uznania Pana Prezydenta i Kapituły Nagrody dla naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która poza elementem intensywnego wzrostu w skali globalnej obejmuje również troskę o ludzi i ich środowisko zarówno społeczne, jak i naturalne. Budując potężną Grupę Meblową Szynaka o zasięgu globalnym, działając zgodnie z wymogami rozwoju zrównoważonego,  stajemy się emisariuszem polskiej gospodarki innowacyjnej i odpowiedzialnej, współtworząc jej pozycję zarówno w sensie ekonomicznym, jak i wizerunkowym – dodał Jan Szynaka.

Szynaka_meble_na_kongresie_590

Wyróżnienia przyznano w 4 kategoriach: Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes i dwóch specjalnych. Prezydent Andrzej Duda przyznał również, podobnie, jak rok temu, nagrodę indywidualną. Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród ponad 140 nominowanych do finału firm. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 listopada 2017 podczas pierwszego dnia "Kongresu 590" w Jasionce koło Rzeszowa  w której w roli prelegenta wystąpił prezes Jan Szynaka.

Ogromnie się cieszę i gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom. Wszystkim, bo wybór był bardzo trudny, najpierw dla kapituły, która pracowała kilka tygodni nad rozważeniem kandydatur, a w drugim etapie był to trudny wybór dla mnie — mówił prezydent po wręczeniu nagród. Wybrani laureaci są najznamienitsi w swojej dziedzinie — dodał. To jest forma promowania polskiej przedsiębiorczości, polskiej myśli, także technologicznej (…) to w końcu promowanie polskiej myśli biznesowej. (…) Zostaliście nagrodzeni pod koniec 2017 roku, można więc powiedzieć, że jesteście laureatami na rok stulecia odzyskania niepodległości – powiedział podczas gali finałowej prezydent Andrzej Duda.