Niektórzy uważają, że pojedynczy dobry uczynek nie jest w stanie zmienić całego świata, ale pracownicy Grupy Meblowej Szynaka, wierzą że jeden gest płynący prosto z serca jest w stanie odmienić cały świat osób do których jest kierowany. Dlatego w firmie po raz kolejny została zorganizowana wewnętrzna akcja charytatywna „Szynaka Paczka”. W tym roku podarunki ponownie trafiły do tych, którzy choć o pomoc nie proszą bardzo tej pomocy potrzebują.

Pomoc powędrowała do rodziny jednego z pracowników Grupy Meblowej Szynaka, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a dzieci zmagają się z różnymi stopniami niepełnosprawności ruchowej utrudniającej im codzienne funkcjonowanie. - Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym pamiętamy o innych. W Grupie Meblowej Szynaka jesteśmy jedną, wielką rodziną, która troszczy się o siebie nawzajem. Dlatego po raz kolejny zorganizowaliśmy wśród pracowników zbiórkę, której celem jest spełnienie marzeń członków rodziny jednego z pracowników – mówi dyrektor ds. marketingu i e-commerce Robert Wolanin. Inicjatywa przerosła oczekiwania organizatorów. Pracownicy wszystkich zakładów należących do Grupy Meblowej bardzo chętnie zaangażowali się w pomoc. Do potrzebującej rodziny dzięki współdziałaniu kolegów i koleżanek z pracy powędrowały pościele, garnki, kołdry, ręczniki, koce, słodycze i środki czystości. Oprócz tego nie zapomniano o skrytych marzeniach najmłodszych. Dzieci otrzymały wymarzone książki, gry i zabawki. Tegoroczni bohaterowie akcji podczas wręczania prezentów nie kryli wzruszenia i zaskoczenia z ogromu podarunków. Na twarzach wszystkich członków rodziny pojawił się uśmiech i łzy radości, będące najlepszym dowodem na to, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. - Cieszymy się, że nasza firma przyczynia się do budowania pięknego świata nie tylko w wymiarze materialnym. Dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyli się w naszą akcję! – mówi dyrektor Robert Wolanin. Upominki otrzymały również rodziny, który zostały wsparte przez Grupę Meblową Szynaka podczas wcześniejszych akcji.

Pracownicy Grupy Meblowej Szynaka po raz kolejny nie zapomnieli też o bezdomnych czworonogach. Podczas tegorocznych świąt brzuszki bezpańskich psów i kotów nie będą puste. Dla zwierzaków zebrano ponad sto kilogramów karmy, koce i ręczniki, które trafią do OTOZ Animals Schroniska dla zwierząt w Iławie.