Otwarcie Centrum Przemysłu Meblowego w Lubawie

08-09-2015

Otwarcie Centrum Przemysłu Meblowego w Lubawie

 

 

 

 

 

 

 

Mamy niezbędne narzędzia by sterować światowym meblarstwem.

 

8 września 2015 roku to bardzo ważna data w historii Grupy Meblowej Szynaka. Tego dnia o godzinie 11:00 w obecności przedstawicieli władz Państwowych, Wojewódzkich, Samorządowych, Duchowieństwa, Kontrahentów, Partnerów Biznesowych i Pracowników Firmy dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanego Centrum Przemysłu Meblowego, znajdującego się przy ul. Dworcowej 20 w Lubawie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 zaproszonych gości, wśród których można wymienić: Wiceministra Finansów Janusza Cichonia, Senatora RP Stanisława Gorczycę, Burmistrzów i Wójtów Miasta Lubawa i Nowe Miasto Lubawskie, Wiceprezesa Zarządu OIGPM Tadeusza Respondka, Kanclerza Olsztyńskiej Loży Business Centre Club Wiesława Łubińskiego, Dyrektora Międzynarodowych Targów Poznańskich Józefa Szyszka i wielu innych.

Powstaniu nowoczesnego Centrum Przemysłu Meblowego przyświecała idea zjednoczenia światowej, europejskiej i krajowej branży meblowej. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1 500m² powierzchni biurowych wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Przestronne sale multimedialne to funkcjonalne pomieszczenia zapewniające bezpośredni i szybki kontakt z pracownikami poszczególnych zakładów Grupy Meblowej Szynaka, a także  Kontrahentami i Dostawcami z całego świata. Dzięki rozwiązaniom technologicznym na miarę XXII wieku w każdej chwili, z jednego miejsca w Polsce można się kontaktować i podejmować kluczowe decyzje w najistotniejszych kwestiach biznesowo – produkcyjnych, związanych z funkcjonowaniem i rozwojem przemysłu meblarskiego na całym świecie.

Uroczystą część spotkania rozpoczęło powitanie wszystkich gości przez Państwa Prezes Alinę i Jana Szynaka. Następnie krótkimi przemówieniami, gratulacjami i ciepłymi słowami uznania złożonymi na ręce Państwa Prezes swoją obecność zainicjowali zaproszeni goście. W dowód uznania za lata owocnej współpracy i pozytywny wpływ na rozwój branży meblowej w Polsce, Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka wręczyli zaproszonym gościom statuetki Ambasadorzy Przemysłu Meblowego 2015. Wiceminister Finansów Pan Janusz Cichoń dokonał uroczystego wręczenia Pani Prezes Alinie Szynaka Odznaki Honorowej za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Premiera, Ministra Gospodarki Pana Janusza Piechocińskiego. Podniosły charakter spotkania nadawał występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Iławy. Po uroczystych przemówieniach i wyróżnieniu zaproszonych gości nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku przez Kapelana Meblarstwa i Rzemiosła diecezji toruńskiej Księdza Proboszcza Andrzeja Kusińskiego. Następnie Gospodarze spotkania zaprosili przybyłych gości do zwiedzania Centrum Przemysłu Meblowego, którego nowoczesny design oraz praktyczne rozwiązania konstrukcyjne wzbudzały podziw i zachwyt zwiedzających. Zrealizowanie tak ważnej inwestycji, której wartość osiągnęła prawie 7 mln zł to dla Państwa Prezes Aliny i Jana Szynaka prawdziwy powód do dumy, a także satysfakcji z osiągniętego sukcesu. Wydarzenie to dowodzi, że Grupa Meblowa Szynaka realizując tak ambitne przedsięwzięcia swoim zapałem i determinacją działania może stanowić dla innych godny wzór do naśladowania, mając tym samym namacalny wpływ w integrowanie i łączenie światowej branży meblowej w jednym miejscu.

Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka składają wszystkim gościom serdeczne podziękowanie za tak liczne przybycie. Ranga uroczystości oraz obecność przedstawicieli najwyższych władz Państwowych, Wojewódzkich i Samorządowych dowodzi jak znaczącym i liczącym się na rynku producentem i partnerem biznesowym jest firma Szynaka Meble. 

 

Pozostałe wydarzenia