Alina i Jan Szynaka z wizytą u Prezydenta Andrzeja Dudy.

09-05-2017

Alina i Jan Szynaka z wizytą u Prezydenta Andrzeja Dudy.


 

 

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z czołowymi polskimi eksporterami i  przedstawicielami  polskich firm aktywnie działających na rynkach zagranicznych. Branżę meblarską w Pałacu Prezydenckim reprezentowali Alina i Jan Szynaka, właściciele Grupy Meblowej Szynaka. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie". Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że jego zadaniem jest promować polskie firmy i marki na świecie, wspierać młodych przedsiębiorców oraz wsłuchiwać się w głos biznesu i służyć pomocą przy rozwiązywaniu problemów.

- Wierzę  w to, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski. Chciałbym wziąć w tym udział i abyście się państwo otworzyli na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta – mówił  prezydent Andrzej Duda podczas spotkania, w którym uczestniczyła także Pierwsza Dama Agata Korhhauser-Duda, prezydenccy ministrowie i doradcy oraz przedstawiciele rządu, posłowie i senatorowie.  

Deklarację prezydenta  przedsiębiorcy przyjęli z wielkim z zadowoleniem, szczególnie zapowiedź, że w prezydenckich podróżach mają mu towarzyszyć też przedsiębiorcy

— Prezydent wyraźnie powiedział, że nie wstydzi się polskiej gospodarki, jak i polskich  przedsiębiorców — mówi Jan Szynaka, prezes Szynaka Meble i zarazem prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli —Gdziekolwiek będzie składał wizytę w podróży mają mu towarzyszyć przedsiębiorcy,  a jego rozmowy będą dotyczyć też spraw gospodarczych. I  będzie wskazywał, promował dobre, polskie firmy podczas swoich wizyt za granicą. Na pewno jako branża meblarska będziemy towarzyszyć prezydentowi podczas jego wizyty w Kazachstanie na EXPO 2017 — dodaje prezes Szynaka. 

 


 

Pozostałe wydarzenia