Miło nam poinformować, że Grupa Meblowa Szynaka znalazła się wśród laureatów prestiżowego konkursu "Sternik. Cała naprzód!" organizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Nasza firma została doceniona za rozwój i umacniane swojej pozycji na globalnym rynku meblowym. Jury konkursowe doceniło najbardziej przedsiębiorczych liderów z Warmii i Mazur, którzy pomimo kryzysu spowodowanego pandemią Covid -19 nie załamali się i realizując zrównoważoną strategię rozwoju stanowią dla innych godny wzór do naśladowania. Kapituła doceniła nasze zaangażowanie, pomysły, społeczną odpowiedzialność, elastyczność i kreatywność, którą się wykazaliśmy by podejmować skuteczne działania służące wzmocnieniu pozycji naszej firmy i utrzymania miejsc pracy.

Pomimo niezwykle wymagającego otoczenia rynkowego, konieczności szybkiego reagowania i dostosowywania się do nowych warunków i restrykcji wymuszonych przez pandemię w Grupie Meblowej Szynaka z wielkim optymizmem realizujemy odpowiedzialną misję globalnego rozwoju naszych firm. Nowoczesne technologie oraz najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa produkcji to dla właścicieli Aliny i Jana Szynaka konsekwentnie budowana przewaga konkurencyjna. Dzięki niej jesteśmy dziś jednym z największych i najbardziej nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Europie, będąc tym samym wiarygodnym producentem i terminowym dostawcą mebli. Pomimo panującej pandemii, dzięki stabilnej strukturze właścicielskiej i zarządczej, a także doświadczonemu zespołowi ponad 3500 pracowników, każdego dnia udowadniamy, że jesteśmy odpowiednio przygotowani i umiemy stawić czoła kryzysowi, utrzymać wszystkie miejsca pracy by nadal być wiarygodnym i godnym zaufania pracodawcą i partnerem biznesowym. Dzisiaj Grupa Meblowa Szynaka to osiem nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Lubawie, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim, Lidzbarku, Wolsztynie i Smorgonie na Białorusi oraz Centrum Logistyczno-Wystawiennicze i Pałac Mortęgi Hotel & SPA w Mortęgach. Dziś w trudnym czasie pandemii produkty sygnowane logo Szynaka Meble wyróżnia nie tylko wysoka jakość wykonania i nowoczesny, światowy design, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa użytkowania, które są efektem nowoczesnego i sterylnego procesu produkcji, podczas którego są przestrzegane najsurowsze, międzynarodowe standardy higieniczno-sanitarne. Stosowane we wszystkich zakładach rygorystyczne procedury i rozwiązania technologiczne wyprzedzają obecnie panujące normy bezpieczeństwa i technologie, dzięki czemu w Grupie Meblowej Szynaka umiemy szybko i skutecznie reagować w sytuacjach wyjątkowych.

- Jestem niezmiernie dumny, że nagroda "Sternik. Cała naprzód!" trafiła właśnie do Grupy Meblowej Szynaka. Za naszym sukcesem stoją ludzie, którzy w dobie pandemii tworzą nowe rozwiązania i dokładają wszelkich starań aby nieprzerwanie dostarczać naszym klientom najlepsze produktu i usługi. Dziękujemy wszystkim pracownikom za ich ciężką pracę i wkład jaki wnoszą w funkcjonowanie oraz rozwój naszych firm w tym trudnym dla wszystkich czasie. Od prawie 65 lat jedną z podstawowych wartości, na których opieramy swoje działania są ludzie. Ich zaangażowanie, wiedza i pasja pozwalają nam konkurować na globalnym rynku meblowym, osiągać coraz to lepsze efekty i pozostawać wiarygodnym i godnym zaufania pracodawcą, co jest niezwykle ważne w tym niepewnym czasie. Jako firma z tradycjami, o ugruntowanej pozycji na rynku zależy nam, aby w tak wymagającym okresie, jakim jest czas pandemii, nasi pracownicy i ich rodziny każdego dnia mieli poczucie szeroko rozumianej stabilności i bezpieczeństwa, szczególnie tego zdrowotnego i finansowego – powiedział Prezes Jan Szynaka.

Dynamiczny rozwój naszych zakładów generuje nowe stabilne miejsca pracy, zachęcamy zatem osoby zainteresowane rozwojem zawodowym do współpracy z nami do wysłania CV na adres:rekrutacja@szynaka.pl. Nagrodę w imieniu Grupy Meblowej Szynaka odebrały Pani Anna Szynaka-Zelma – Dyrektor ds. Controllingu i Pani Agnieszka Subrewicz – Dyrektor Finansowa.