dla szkół
i uczniów

Firma Szynaka Meble od sześćdziesięciu pięciu lat aktywnie włącza się w edukację kolejnych pokoleń. Z sukcesem kształcimy przyszłych stolarzy, elektryków, mechaników, operatorów maszyn i urządzeń oraz tapicerów. Wiele z osób zdobywających pierwsze zawodowe doświadczenie w szeregach firmy, wiąże się z nią na lata, z powodzeniem zdobywając kolejne szczeble kariery. Adepci zawodu zdobywają doświadczenie w naszej firmie m.in. w dziale technologicznym, dziale kontroli jakości, normowania i organizacji pracy. Szynaka Meble stwarza szeroki wachlarz możliwości nauki i rozwoju, będących początkiem udanej kariery.
Twoja przyszłość w naszych meblach!

Prowadzimy nabór na płatne praktyki zawodowe uczniów szkół branżowych I stopnia na rok 2024/25

Skontaktuj się z nami

Image

Nabór !!!

Prowadzimy nabór na płatne praktyki zawodowe dla uczniów szkół branżowych I stopnia na rok 2024/25. Naucz się zawodu w naszej firmie. Zapewniamy miłą atmosferę pracy i nauki. Po ukończeniu praktyk masz możliwość zdobycia stałego zatrudnienia. Dzięki nam zdobędziesz praktyczną wiedzę dotyczącą procesów produkcyjnych. Ucz się od najlepszych !!!

Współpraca ze szkołami

Aktywnie współpracujemy ze szkołami średnimi i uczelniami wyższymi. Działania te pozwalają młodym ludziom już na etapie kształcenia poznać zasady funkcjonowania naszej firmy i stać się jej częścią. Przywiązując dużą wagę do edukacji zawodowej uczestniczymy w targach pracy i festynach zawodoznawczych. Wspólne działania prowadzimy również z Izbami Rzemieślniczymi, Cechami Rzemiosł Różnych, Ochotniczymi Hufcami Pracy. Objęliśmy patronatem klasę o profilu drzewnym Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Cyklicznie bierzemy również udział w organizowanych przez placówki edukacyjne Dniach Przedsiębiorczości, podczas których uczniowie szkół średnich odwiedzają nasze zakłady pracy i zaznajamiają się ze specyfikacją i obowiązkami poszczególnych stanowisk pracy.

Szkoły i placówki podejmując z nami współpracę zyskują

 • pomoc w budowaniu świadomości zawodoznawczej,
 • możliwość współpracy w zakresie tworzenia klas patronackich,
 • wsparcie merytoryczne,
 • możliwość odbycia staży i praktyk uczniów,
 • możliwość współpracy podczas inicjatyw wspierających przedsiębiorczość młodzieży m.in. „Tydzień przedsiębiorczości”.

Współpracują z nami

 • Zespół Szkół 14 – 260 Lubawa ul. Gdańska 25,
 • Zespół Szkół w Rybnie 13 – 220 Rybno ul. Sportowa 24,
 • Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie 14 – 200 Iława ul. Ludwika Mierosławskiego 10,
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
 • Politechnika Warszawska,
 • Politechnika Lubelska,
 • Elbląski Park Technologiczny,
 • Zespół Szkół w Gródkach Gmina Płośnica,
 • Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie ul. Żołnierska 15, 10-558 Olsztyn ( Porozumienie o utworzenie klasy patronackiej Technik Technologii Drewna pod szyldem Szynaka Meble ).

Konkursy zawodoznawcze

Wśród kluczowych wartości Grupy Meblowej Szynaka jest tradycja, rzetelność, jakość i przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas praktyk uczniowski organizowane są szkolenia dodatkowe w zakresie BHP i Ppoż, w czasie których przedstawiane są kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy. Nabytą wiedzę uczniowie z sukcesem prezentują podczas konkursów dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zdobywając wiedzę o zawodach rzemieślniczych w strukturach firmy, młodzież aktywnie bierze udział w innych konkursach i inicjatywach uzyskując wysokie wyniki, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Uczniowie Rzemiosła dla środowiska.

Kontakt dla uczniów

Jeśli uczęszczasz do szkoły zawodowej i jesteś zainteresowany praktykami w ramach jednego z poniższych zawodów, skontaktuj się z nami.

Koordynator staży zawodowych Instruktor nauki zawodu
Adam Kołpacki
Kontakt adam.kolpacki@szynaka.pl lub tel: 662 576 410

Kontakt dla szkół

Jeśli jesteś przedstawicielem placówki, która chce ułatwić swoim uczniom znalezienie miejsca szkolenia zawodowego, skontaktuj się z nami praktyki@szynaka.pl