W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wyróżnił osoby, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa z regionu, które nie tylko osiągają sukcesy, ale też swoją postawą i działaniem tworzą dobre wzorce, wskazują kierunki, inspirują innych do działania rozsławiając tym samym Warmię, Mazury i Powiśle w Polsce i na świecie. Specjalne wyróżnienie Diamentowy „Laur Najlepszym z Najlepszych” otrzymał Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest na wniosek marszałka województwa wyjątkowym postaciom z naszego regionu za wybitne, ponadprzeciętne osiągnięcia, szczególne działania oraz cenne inicjatywy podejmowane na rzecz innych ludzi oraz środowiska lokalnego. Docenianie liderów, którzy wyznaczają trendy, jest bardzo ważne, ponieważ pokazuje innym, z kogo warto czerpać przykład i kogo naśladować. Z każdym rokiem skutecznych i odważnych przedsiębiorców wytaczających biznesowe szlaki w Polsce i naszym regionie przybywa.

Jan Szynaka jest kluczową, rozpoznawalną i bardzo cenioną na lokalnym, krajowym i globalnym rynku meblowym osobowością, która swoją ciężką i długoletnią pracą zmieniła oblicze polskiej i światowej gospodarki oraz branży meblowej. To dzięki niemu polskie meble stały się światowym synonimem najwyższej jakości, nowoczesności i solidności. Umiejętność zarządzania, wiedza i wizjonerskie podejście do biznesu sprawiły, że Jan Szynaka jest dziś jednym z ojców światowego sukcesu polskiej branży meblowej. Kierowana przez niego potężna Grupa Meblowa Szynaka to globalny potentat meblarski wytyczający polskim meblom nowe biznesowe szlaki, za którymi podążają klienci na całym świecie. Sylwetka tego niezwykłego człowieka materializuje w sobie biznesowy sukces niezwykłej osobowości oddanej wartościom społecznym, gospodarczym, empatii i zaangażowaniu w życie i rozwój lokalnych społeczności i całego kraju. Lista instytucji, organizacji i stowarzyszeń, w których pracach uczestniczy Jan Szynaka jest długa i cały czas się powiększa. Dziś piastuje zaszczytne stanowiska: Konsula Honorowego Republiki Białoruś, Członka Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, kolejną kadencję jest Prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. W regionie i kraju jest cenionym i uznanym menadżerem. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Zawsze aktywny zawodowo, stawia sobie i innym wysokie wymagania. Jako godny naśladowania promotor polskiego meblarstwa chętnie udziela się społecznie i charytatywnie, pomagając innym. Prowadząc biznes nigdy nie działa w oderwaniu od regionu, z którego się wywodzi. Jest świadomy swojej tożsamości i kluczowej roli, którą odgrywa w lokalnym i krajowym społeczeństwie. W myśl firmowej dewizy Zawsze blisko ludzi społeczną odpowiedzialność biznesu traktuje jako długo terminową misję rozwoju swojej firmy, wspierając placówki szkolno-wychowawcze, kluby sportowe, szpitale, straż pożarną, domy dziecka, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i wiele innych.

Dużym wsparciem obejmuje różne dyscypliny sportu z naszego regionu (piłkę nożną (firma wspiera kluby sportowe: Jeziorak Iława, Stomil Olsztyn), piłkę siatkową (AZS Olsztyn), lekkoatletykę, kolarstwo, żużel, boks, triathlon czy taniec towarzyski).

Warmia, Mazury, Powiśle są takim miejscem na Ziemi, w którym mieszkają utalentowani ludzie, oddani swoim pasjom i pracujący na sukces – mówił podczas uroczystej gali Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Zrównoważony, stabilny, długotrwały rozwój nigdy nie jest dziełem przypadku, ale opiera się na wytrwałej pracy i odważnie urzeczywistnianej wizji. Początkowo bardzo łatwo było grupować naszych laureatów w poszczególnych kategoriach. Tymczasem świat mknie naprzód, wszystko się zmienia, rozwija, rośnie ilość specjalizacji i aktywności ludzkiej, i we wszystkich tych dziedzinach obecni są mieszkańcy, nasze firmy i instytucje. Zatem wyznaczanie i nazywanie poszczególnych dyscyplin działalności naszych laureatów i od nas wymaga obecnie nie lada kreatywności.

- Jestem dumny i czuję ogromną radość z otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia. Diamentowy Laur Najlepszy z Najlepszych to kolejny dowód na to, że systematyczna praca, upór i konsekwencja w podążaniu nowymi ścieżkami, są kluczem do sukcesu w świecie biznesu. Przyznane wyróżnienie traktuję jako wyraz uznania dla naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która poza elementem intensywnego wzrostu w skali globalnej obejmuje również troskę o ludzi i ich środowisko zarówno społeczne, jak i naturalne. Budując potężną Grupę Meblową Szynaka o zasięgu globalnym, działając zgodnie z wymogami rozwoju zrównoważonego, stajemy się emisariuszem Polski innowacyjnej i odpowiedzialnej, współtworząc jej pozycję zarówno w sensie ekonomicznym, jak i wizerunkowym. Cieszę się, że prowadząc biznes na skalę światową mogę każdego dnia przyczyniać się do rozwoju lokalnej i rodzimej gospodarki oraz godnie reprezentować nasz kraj na rynkach międzynarodowych. Wszystkie otrzymane przez naszą firmę wyróżnienia to wspólny i osobisty sukces nas właścicieli i każdego pracownika z osobna. Bycie najlepszym wśród najlepszych stanowi dla nas ogromną mobilizację do ciągłego doskonalenia naszych działań oraz podnoszenia jakości oferowanych produktów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych docenianych przez klientów na całym świecie – powiedział odbierając nagrodę Prezes Szynaka-Meble Sp. z o.o. Jan Szynaka