Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club przyznały kolekcji mebli Grenada prestiżowe wyróżnienie - Medal Europejski 2020. Medal Europejski jest ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów oraz usług oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, wzbudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, upublicznienie w Polsce i w Unii Europejskiej przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania, zainteresowanie polskich przedsiębiorców wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej, a także zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej laureatami Medalu Europejskiego. Medal Europejski, to rekomendacja wystawiona wyróżnionym produktom i usługom przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

To prestiżowe wyróżnienie jest swoistym potwierdzeniem europejskiego standardu i jakości oferowanych przez firmę towarów, a zarazem rekomendacją wystawianą przez najważniejszą instytucję zajmującą się integracją Polski z Unią Europejską. Nominowany do nagrody produkt, usługa lub wyrób musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty, istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja Weryfikacyjna ocenia także, czy i w jaki sposób firma wykorzystuje możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej, czy korzysta ze szkoleń, seminariów na temat gospodarki europejskiej, konsultacji i analiz prawnych, badań rynku itp.

To wyróżnienie jest dla całej Grupy Meblowej Szynaka niezwykle ważne, ponieważ jest formą docenienia pracy prawie 3500 osób, którzy każdego dnia budują sukces marki na arenie międzynarodowej. Poprzez nasze meble pragniemy inspirować do kreowania pięknego świata wokół siebie. Wizja naszej firmy odzwierciedla zaangażowanie i dążenie do pobudzania społeczności na całym świecie w aranżowaniu wnętrz poprzez rozwój nowych technologii, opracowywanie innowacyjnych produktów i tworzenia kreatywnych rozwiązań wzorniczych – mówi Michał Szynaka, dyrektor marketingu Szynaka Meble. Odbieramy to wyjątkowe wyróżnienie jako dostrzeżenie naszego ciągłego rozwoju i dopasowania oferty produktowej do zmieniających się na całym świecie trendów wzorniczych.

Kolekcja mebli Grenada to wyjątkowa propozycja dla osób ceniących klasykę na najwyższym poziomie. Klasyczne wzornictwo, ponadczasowa elegancja i najwyższa jakość wykonania przemienią wnętrze w luksusową i ponadczasową przestrzeń, wypełnioną stylowymi, drewnianymi meblami z duszą, wykonanymi z dbałością o każdy detal. Wyrafinowany charakter kolekcji Grenada, to przede wszystkim fronty z wysokiej jakości drewna olchowego oraz unikalne frezowania, które oczarują swym wdziękiem nawet najbardziej wysublimowane gusta.