W Iławie zakończyły się czterodniowe Targi Partnerskie Producentów Mebli. Tegoroczna, jubileuszowa, dziesiąta już edycji wydarzenia organizowanego przez Grupę Meblową Szynaka przyciągnęła pasjonatów meblarstwa z całego świata.

Przez cztery dni września za sprawą naszej firmy Iława na kilka dni stała się stolicą polskiego meblarstwa. W Centrum Wy¬stawienniczym Szynaka odbyła się kolejna edycja Targów Part¬nerskich Producentów Mebli, które organizowaliśmy wraz z part¬nerami. Do Iławy, jak co roku, zjechał świat meblarski nie tylko z Polski, ale też z Europy, i innych części świata, żeby zobaczyć, co ma do za¬oferowania kreator światowego designu, jeden z wiodących producentów mebli w kraju i na świecie, jakim jest dziś firma Szynaka Meble. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez branżowych, przyciągając z roku na rok rzesze gości z kraju i zagranicy. Meble prezentowane na iławskich tar¬gach od lat wyznaczają nowe kierunki wzornicze na świato¬wych rynkach meblowych.

- Nasz asortyment to kilka tysięcy wzorów. Każdy z zakładów ma swoją specyfikę i wytwarza inny rodzaj produktów dostosowany do potrzeb, kultury i wymogów klientów z całego świata. Wysoka frekwen¬cja gości, którzy co roku odwiedzają nasze targi, świadczy o nieustannie rosną¬cym zainteresowaniu naszymi meblami. Cieszę się, że wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi, naszymi przyjaciółmi budujemy pozycję polskiego meblarstwa na świecie. Organizowane przez nas Targi Partnerskie Producentów Mebli mają rodzinny charakter, co podkreśla panująca podczas nich atmosfera i obecność innych firm z branży meblowej. Podczas nich mamy więcej czasu na rozmowy z klientami i zacieśnianie więzi biznesowych, dzięki czemu te spotkania są o wiele efektywniejsze— dodaje prezes Szy¬naka. — Po upadku targów meblowych w Ostródzie wzięliśmy na siebie wielką odpowiedzialność kontynuowania pięknej, kilkudziesięcioletniej tradycji organizowania największej w tej części kraju imprezy targowej branży meblowej. Rozpoczynaliśmy na targach w Ostródzie, później równolegle organizowaliśmy nasze targi partnerskie i teraz przejęliśmy prym i od kilku lat jesteśmy kojarzeni w kraju i na świecie jako główny organizator jesiennych targów meblowych. Ogromne zainteresowanie klientów, wysoka frekwencja i zadowolenie gości z całego świata świadczą o tym, że podołaliśmy wyzwaniu i z każdą kolejną edycją Targi Partnerskie Producentów Mebli w Iławie będą się już tylko rozwijać — mówi prezes Jan Szynaka.

Targi w Iławie zajmują klu¬czowe miejsce w kalendarzu branży meblarskiej, a obec¬ność na nich to wręcz bizneso¬wy obowiązek. Tu jest czas na oglądanie, na rozmowy handlowe i czer¬panie inspiracji. Meble firmy Szynaka odzwierciedlają naj¬nowsze trendy w dziedzinie designu, które prezentujemy klientom w naszych salonach meblowych — wspólnie podkreślali obecni na targach partnerzy biznesowi firmy Szynaka Meble.

O doznania smakowe i kulinarne gości zadbał Szef kuchni Restauracji Szlacheckiej Pałacu Mortęgi. Zwieńczeniem drugiego dnia targów była zorganizowana z pełnym profesjonalizmem Biesiada Mortęska. Regionalne stroje, ludowa muzyka oraz serwowane regionalne potrawy i przystawki połączone z wyjątkowym smakiem piwa mortęskiego cieszyły i zachwycały podniebienia nawet najbardziej wymagających gości.

Wszystko wskazuje na to, że Targi Partnerskie Producentów Mebli przez lata stały się jedną z najważniejszych imprez branży meblowej w kraju i najważniejszą w regionie Warmii i Mazur. To wielka promocja miasta Iławy, okolic i całego województwa na świecie. Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. To świetna perspektywa dla producentów z branży meblowej i właścicieli salonów meblowych, którzy szukają prestiżowych imprez wystawienniczych, na których mogą się spotkać i wspólnie rozmawiać o priorytetach, nowoczesnym designie i produktach branży. Dziś Targi Partnerskie Producentów Mebli otwierają przed wieloma firmami nowe możliwości rozwoju i zdobywania międzynarodowych rynków zbytu. Strategiczne położenie Iławy w południowo - zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego gwarantuje doskonałą dostępność komunikacyjną. To w Iławie krzyżują się główne węzły komunikacji kolejowej, gwarantujące bezpośrednie połączenia nawet z najodleglejszymi miastami kraju. Bezpośrednie sąsiedztwo trasy krajowej nr 16, łączącej granicę Polski z autostradą A1 czy drogą ekspresową S7 pozwala na szybki i komfortowy dojazd gości z całej Polski.

Właściciele Alina i Jan Szynaka z dumą podkreślają, że po raz kolejny dzięki nowoczesnej formule targów, doskonałej rodzinnej atmosferze sprzyjającej nawiązaniu i podtrzymaniu kontaktów biznesowych udało im się zrealizować założone cele. Dziękując wszystkim za miłe słowa uznania, tak liczny udział w tegorocznej edycji Targów Partnerskich Producentów Mebli już dziś zapraszają na kolejne spotkania. Zapraszamy do współpracy firmy, które chciałyby w przyszłym roku dołączyć do grona współwystawców i wspólnie z nami zaprezentować swoją ofertę podczas największej na Warmii i Mazurach imprezie branżowej. Z uwagi na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, jesteśmy otwarci na rozmowy i wykazujemy swoją gotowość aby otworzyć przestrzeń wystawienniczą przed firmami, które szukają w tej części Polski dla siebie i swoich produktów skutecznego narzędzia promocyjno-marketingowego.