Targi Meblowe Meble Polska 2020 w Poznaniu są jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych organizowanych w Europie i na świecie. Podczas tego ważnego spotkania przedstawicieli polskiego meblarstwa nie mogło zabraknąć naszej firmy, której uczestnictwo w poznańskim evencie stało się nieodłącznym elementem strategii rozwoju i targowej tradycji. W tym roku zaskoczyliśmy zwiedzajacych innowacyjnymi rozwiązaniami, które zawarte zostały w haśle przewodnim „Meble z wizją przyszłości”.

Poznań przez kilka ostatnich dni lutego po raz kolejny stał się światową stolicą meblarstwa, w której spotkali się branżowi liderzy. Podczas tej prestiżowej imprezy polscy meblarze zaprezentowali potęgę rodzimej produkcji mebli. Czołowa pozycja targów w Poznaniu i obecność tysięcy gości z całego świata to niejako efekt potęgi polskiego meblarstwa. Swoją ofertę podczas targów zaprezentowało ponad 500 firm w 11 pawilonach. Wśród nich wyróżniało się nowoczesne stoisko Szynaka Meble WFM Kuchnie o powierzchni 600 m kw.

Popularność Grupy Meblowej Szynaka podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich i tłumy gości na firmowym stoisku są odzwierciedleniem wysokiej pozycji naszej firmy na arenie międzynarodowej.

– Nasza tegoroczna prezentacja targowa zaskakuje przede wszystkim innowacyjnością i różnorodnością. Oprócz nowości targowych i hitów sprzedażowych w postaci mebli skrzyniowych mamy bogatą ofertę mebli kuchennych i nowoczesne meble tapicerowane. Zróżnicowana oferta to wielka siła naszej marki, która nieustannie się rozwija. Nie tylko rozszerzamy asortyment, ale również sięgamy po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, bo nasze meble tworzymy z myślą o przyszłości. Poznańskie Targi zaliczane są dziś do najważniejszych wydarzeń targowych branży meblarskiej na świecie. Odwiedzają je kupcy z prawie 70 krajów z różnych kontynentów. Dlatego trzeba tu być, tu się wystawiać. Dziś Polska branża meblowa jest numerem jeden w Europie, gdy chodzi o eksport. Jesteśmy szóstym producentem mebli na świecie, a drugi eksporterem. Dziś wyprzedzają nas tylko Chiny, choć w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem i ze względu na cła nałożone przez prezydenta Donalda Trumpa, chiński eksport może zostać mocno ograniczony, szczególnie na rynek amerykański. To może otwierać drogę do zwiększenia eksportu mebli z Europy, w tym oczywiście z Polski, do Stanów Zjednoczonych. I w tym roku na targach poznańskich jest bardzo dużo gości, przedstawicieli największych firm z Ameryki, musimy to dobrze wykorzystać. Na targach możemy się spotkać z klientami, kontrahentami, spojrzeć sobie w oczy. Tu nie tylko pokazuje się i ogląda meble, ale buduje się też wzajemne zaufanie, które jest niezwykle potrzebne i ważne w biznesie – powiedział podczas targów Prezes Zarządu Szynaka Meble Jan Szynaka.

Rozmowy o meblach i sprawdzenie reakcji odbiorców na prezentowane przez nas nowe kolekcje sprawiają, że uczestnictwo w poznańskich targach to ważny element tworzenia strategii rozwoju naszej marki. Doceniają to wybitne gremia, czego dowodem są przyznane naszej firmie podczas targów 2 prestiżowe nagrody Złoty Medal 2020 dla kolekcji mebli Portii oraz ACANTHUS AUREUS - wyróżnienie przyznawane wystawcom, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy – powiedział dyrektor marketingu Michał Szynaka.

Pierwszego dnia targów rozmowy na stoisku firmowym Szynaka Meble trwały do późnych godzin wieczornych. Spotkanie ,,Afterparty” pozwoliło przenieść biznesowy wymiar eventu na grunt przyjacielski, budując przyjazna i rodzinną atmosferę. O kulinarne doznania gości zarówno podczas wieczornego spotkania, jak i pozostałych, intensywnych dni targowych zadbali kucharze Pałacu Mortęgi należącego do Grupy Meblowej Szynaka.

W tym roku na stoisku firmy znalazło się 9 nowości mebli skrzyniowych, 3 kolekcje mebli kuchennych wyprodukowanych w wolsztyńskiej fabryce oraz meble tapicerowane.

Właściciele Alina i Jan Szynaka z dumą podkreślają, że po raz kolejny dzięki panującej na stoisku targowym wyjątkowej atmosferze, sprzyjającej nawiązaniu i podtrzymaniu kontaktów biznesowych, udało im się zrealizować założone cele.

Dziękując wszystkim za liczne spotkania i miłe słowa już dziś zapraszamy na kolejne spotkania.