Czwartego grudnia Pałac Mortęgi Hotel & SPA zamienił się w świąteczno-bajkową krainę Świętego Mikołaja. Wszystko za sprawą wyjątkowego eventu mikołajkowego, zorganizowanego dla dzieci naszych pracowników. Firma jako jedyna w województwie organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem na tak szeroką skalę, zapewniając moc atrakcji i mnóstwo dobrej zabawy dzieciom i dorosłym.

– Bardzo fajna impreza. Organizatorzy naprawdę postarali się o wspaniałe atrakcje dla naszych pociech. Atmosfera jest bajeczna. Pamiętam czasy swojego dzieciństwa, gdy sam uczestniczyłem w imprezach mikołajkowych organizowanych przez naszą firmę, gdzie pracował mój tato. Bardzo miło wspominam te czasy. Teraz sam jestem ojcem i cieszę się, że moje dzieci mogą korzystać z takich atrakcji – powiedział Pan Karol, pracownik PPUHiE Szynaka z Lubawy.
– Musieliśmy przyjechać, by nie stracić okazji do spotkania kolegów i znajomych z pracy – i to w takiej przyjemnej, świątecznej atmosferze – mówi Pani Małgorzata, żona pracownika firmy Szynaka Interline z Nowego Miasta Lubawskiego, i przyznaje: – Każdego roku nasze dzieci z niecierpliwością oczekują fi rmowych mikołajek, bo kojarzą je wyłącznie ze świetną zabawą. Frekwencja w tym roku dopisała i widać było na twarzach uczestników radość i zadowolenie.
– Dzieci bawiły się wyśmienicie, a i my, dorośli, mieliśmy szansę spędzić urocze niedzielne popołudnie w miłej, koleżeńskiej atmosferze. To wspaniałe wydarzenie, którego nie organizuje żadna inna fi rma z okolicy – przyznaje Pan Łukasz, pracownik Szynaka Living z Iławy.


Zimowa świąteczna sceneria zachwycała, a bożonarodzeniowa oprawa muzyczna przypominała o tym, jak wyjątkowym miejscem jest Pałac Mortęgi Hotel & SPA. Nad tym, by wszyscy – zarówno mali, jak i duzi goście – dobrze się bawili, czuwały elfy, śnieżynki i skrzaty, a dodatkowego uroku całemu wydarzeniu dodawała świąteczna karuzela, która zachwycała dzieci – niezależnie od wieku. Do wspólnej zabawy zapraszali pomocnicy Świętego  Mikołaja, a atrakcji i niespodzianek było mnóstwo. Dmuchane baloniki, brokatowe tatuaże, malowanie buziek, liczne zabawy, konkursy i warsztaty kreatywno-plastyczne sprawiały, że tego dnia nuda nie wchodziła w grę! Dzieci wspólnie z rodzicami mogły własnoręcznie stworzyć pachnące mydełka, wykonać świąteczne stroiki, bombki i ozdoby choinkowe – a wszystkie wykonane podczas imprezy dzieła sztuki maluchy mogły oczywiście zabrać ze sobą do domu.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się zorganizowany konkurs Mikołajkowy Mam Talent. To podczas niego dzieci mogły przed dumnymi rodzicami i zgromadzoną publicznością prezentować swoje umiejętności taneczno-wokalno-akrobatyczne, za co były nagradzane upominkami. Zadbaliśmy również o fanów piłki nożnej, którzy w specjalnie zorganizowanej strefie kibica mogli całymi rodzinami dopingować polską reprezentację
w meczu z Francją.

Kulminacją wieczoru była wyczekiwana przez wszystkich wizyta Świętego Mikołaja, który przygotował dla wszystkich dzieci atrakcyjne upominki. Prawie 2000 dzieci otrzymało ogromne paczki, a w nich rodzinne gry edukacyjne, puzzle 3D, zabawki, bidony, książki, słodycze i wiele innych atrakcyjnych prezentów dostosowanych do ich wieku. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się zadowolonymi buziami, piosenkami oraz wierszykami. Każdy mały gość imprezy mógł porozmawiać ze Świętym Mikołajem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

– Bardzo się cieszę, że tegoroczne mikołajki spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony naszych pracowników i okazały się sukcesem organizacyjnym, czego dowodzą liczne uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców. To właśnie poprzez tego typu spotkania rodzinne możemy podziękować naszym pracownikom za codzienny trud i sumienne wykonywanie pracy. Grupa Meblowa Szynaka stale się rozwija, a co za tym idzie – z każdym rokiem jest nas coraz więcej. Dziś, będąc producentem mebli na skalę globalną, cały czas pamiętamy o naszych wartościach i pozostajemy polską firmową rodziną. To bardzo ważne, by móc spotkać się po godzinach pracy, porozmawiać i spędzić razem czas z naszymi pracownikami i ich bliskimi. Cieszy nas to, że z zaproszenia skorzystało tak wiele osób, co potwierdza, że takie przedsięwzięcia są bardzo ważne i musimy je rozwijać i  pielęgnować. Poprzez takie działania wspieramy integrację naszych pracowników, budujemy i zacieśniamy pracownicze i rodzinne więzi w naszej firmie – powiedział Prezes Jan Szynaka.

Nie ma wątpliwości, że tegoroczne mikołajki Grupy Meblowej Szynaka były naprawdę magiczne i na długo zostaną w pamięci nie tylko tych małych, ale i dużych gości, którzy wspaniale bawili się podczas imprezy. A Święty Mikołaj, żegnając się z dziećmi, obiecywał, że z ogromną przyjemnością wróci do nich już za rok.