W Iławie zakończyła się jedna z największych inwestycji realizowanych w Grupie Meblowej Szynaka – rozbudowa Centrum Logistycznego Szynaka w Iławie. Za sprawą tego przedsięwzięcia, będącego elementem strategii dynamicznego rozwoju stworzono największy tego typu obiekt w północnej Polsce i środkowej części Europy.

Podjęte przedsięwzięcie pozwoliło stworzyć największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne, którego łączna powierzchnia wynosi ponad 8 ha, co można porównać do powierzchni 10 boisk piłkarskich. Budowa nowej hali o powierzchni ponad 15 000 m² zwiększyła łączną przestrzeń magazynową centrum logistycznego do prawie 60 000 m². W nowoczesnym kompleksie logistycznym liczącym w sumie 12 hal magazynowych znajduje się obecnie 9 000 m. b. regałów wysokiego składowania (w większości 5 i 6 piętrowych), w tym prawie 19.000 gniazd paletowych zapewniających sprawne i precyzyjne magazynowanie i kompletację towarów. Ponad 50 nowoczesnych ramp załadunkowych pozwala na sprawny załadunek i rozładunek ponad 100 samochodów na dobę. Zrealizowana inwestycja wpłynie na utworzenie co najmniej 50 dodatkowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Dzięki temu łączne zatrudnienie w Centrum Logistycznym Logistic Szynaka wzrośnie do prawie 400 osób, a w całej Grupie Meblowej Szynaka do prawie 3 500 pracowników.

- Realizacja tak ambitnego przedsięwzięcia jest odpowiedzią na globalne potrzeby zmieniających się procesów gospodarczo-logistycznych w naszym kraju. Polska poprzez swoje położenie w geograficznym centrum Europy na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych wschód-zachód i północ-południe staje przed szansą, którą odważnie chcemy wykorzystać. Inwestycja ta pozwoli nam jeszcze skuteczniej niż dotychczas otworzyć się na świat i promować krajowy rynek logistyczny na arenie międzynarodowej. Rozbudowa Centrum Logistycznego wpłynie nie tylko na dynamikę i usprawnienie pracy Grupy Meblowej Szynaka, ale równocześnie przyspieszy tempo rozwoju naszego miasta, województwa i kraju. Jesteśmy przekonani, że jest to nie tylko wielki sukces naszej firmy, ale również ogromna szansa dla całego regionu i kraju, a zrealizowana inwestycja pozwoli stworzyć nowe perspektywy rozwoju dla wielu polskich firm. Wierzymy – mówi Prezes Jan Szynka. Uroczyste otwarcie nowego obiektu odbyło się 4 września, podczas Targów Partnerskich Producentów Mebli, które już po raz IX zostały zorganizowane przez Grupę Meblową Szynaka wraz z Partnerami