Działalność Grupy Meblowej Szynaka nie ogranicza się wyłącznie do wymiaru biznesowego. Nasze zaangażowanie nie kończy się za bramami naszych firm. Wykraczamy daleko w społeczeństwo i wspieramy najprzeróżniejsze ważne sprawy – regionalne, krajowe i międzynarodowe. Wypełniając służbowe obowiązki właściciele nie zapominają o firmowej dewizie i każdego dnia pozostają „zawsze blisko ludzi”. Firma aktywnie włącza się w życie społeczności, wspierając inicjatywy kulturalne oraz sport. Długoletnia tradycja współpracy ze sportowcami wpisała się na stałe w historię Grupy Meblowej Szynaka, a z roku na rok jej zakres wzrasta.

Firma wspiera wiele dyscyplin m.in.: piłka nożna, piłka siatkowa, lekkoatletyka, kolarstwo, żużel, żeglarstwo, boks czy taniec towarzyski. Alina i Jan Szynaka dostrzegają wschodzące talenty i chętnie wspierają rozwój młodych sportowców. Grupa Meblowa została sponsorem m.in. oszczepniczki Weroniki Mieczkowskiej, która od 2016 roku jest Zawodniczką Kadry Narodowej. W kwietniu br. wsparciem finansowym objęto również młodego lekkoatletę Piotra Kozłowskiego, reprezentanta Lubawskiego Klubu Sportowego. Właściciele Grupy Meblowej doceniają aktywność fizyczną, ciężką pracę i wysiłek, zarówno dopiero wschodzących gwiazd sportu, jak i utytułowanych mistrzów. Od wielu lat firma jest sponsorem m. in. Piłki Siatkowej AZS Olsztyn. Zespół wspierany przez Grupę Meblową Szynaka wygrał rywalizację do dwóch zwycięstw i po raz pierwszy od dziesięciu lat zagra w półfinale PlusLigi. Siatkarze z Olsztyna po raz ostatni w czołowej czwórce ekstraklasy zagrali w sezonie 2007/2008 – wywalczyli wówczas brązowe medale.

Wierzymy w siłę marzeń, pomagając zamieniać je na medale. Kibicujemy na boisku, ringu, parkiecie i torze wyścigowym. Wspólnie ze sportowcami różnych dyscyplin piszemy opowieść o lepszym świecie, by oni mogli zapisać się w historii światowego sportu. Ważna jest dla nas społeczność, w której żyjemy. Każdego dnia chcemy uczestniczyć w życiu lokalnym i dawać możliwości rozwoju innym. Właśnie dlatego sport jest tak bliski naszej firmie od samego początku – mówi Prezes Jana Szynaka.