Z końcem kwietnia w High Point – w Karolinie Północnej odbyły się największe na amerykańskim rynku targi branży meblowej High Point Market. Prestiżowe wydarzenie było świetną okazją do spotkania setek wystawców z całego świata. Wśród nich znalazła się także nasza firma. Tegoroczna odsłona targów stała się doskonałym pretekstem do zaprezentowania szerokiego portfolio produktowego naszego przedsiębiorstwa, które jest dziś niezwykle popularne na globalnym rynku meblowym.

 

Prezentowana w Stanach Zjednoczonych oferta stanowiła odzwierciedlenie szerokich możliwości produkcyjnych realizowanych przez 8 nowoczesnych fabryk wchodzących w skład Grupy Meblowej Szynaka. Meble sygnowane logo Szynaka Meble wzbudzały ogromne zainteresowanie zarówno pośród wystawców z innych zakątków świata, jak i klientów odwiedzających targi. Największą popularnością cieszyły się kolekcje Athic, Mintaka, Altais, Fyord oraz Mira, które słyną z wysokiej jakości i zaawansowanych technologii. Są również znakomitym dowodem na możliwości firmy w zakresie personalizacji produktu, odpowiadającej wymaganiom klientów na rynku amerykańskim.

Z Lubawy do Nowego Jorku

W Grupie Meblowej Szynaka doskonale wiemy że będąc największym pracodawcą w regionie spoczywa na nas duża odpowiedzialność społeczna. Wielokrotnie podkreślamy swoje przywiązanie do lokalnej społeczności, której jesteśmy dobrym sąsiadem oraz Warmii i Mazur. Mimo to – wciąż rozwijamy działalność marki na międzynarodowych rynkach, promując globalnie nasz region i kraj.  Dziś eksportujemy wyroby do ponad 60 krajów na całym świecie. Sprzedaż zagraniczna odpowiada za prawie 70 procent łącznych obrotów. Już dziś możemy pochwalić się prestiżowymi realizacjami w USA. Firma nasza wyposażyła Polską Salę Posiedzeń w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Stany Zjednoczone to dla nas bardzo ważny rynek, na który coraz więcej eksportujemy. Od kilku lat  w Grupie Meblowej Szynaka inwestujemy nie tylko w rozwój sieci sprzedaży na całym świecie, ale również w rozpoznawalność polskiej marki Szynaka Meble na globalnym rynku meblowym. Rosnący udział firmy w rynku amerykańskim jest tego efektem – podkreśla Prezes Jan Szynaka. Stany Zjednoczone to kraj z dużym potencjałem, otwarty na nowoczesne technologie i śmiałe projekty, które w Szynaka Meble rozwijamy od lat. Posiadamy również niezbędne certyfikaty i dopuszczenia techniczne, specyficzne dla rynku amerykańskiego. Dzięki temu zyskujemy zaufanie i uznanie naszych klientów za oceanem i na całym świecie– dodaje Prezes Jan Szynaka.

Międzynarodowa ekspansja

Targi w USA to doskonała okazja do spotkania z obecnymi partnerami biznesowymi i nawiązania nowych kontaktów. Na ponad 300 metrowym stoisku zaprezentowaliśmy autorskie projekty mebli dedykowane wymagającemu rynkowi amerykańskiemu. Tegoroczna wystawa potwierdza, że szeroka oferta produktowa, szybkość i profesjonalizm działania stanowią przewagę naszej firmy nad światową konkurencją.

Sukces tegorocznej imprezy w Stanach Zjednoczonych pozwala nam optymistycznie patrzeć na rozwój polskiej branży meblarskiej, rozwój naszej firmy i promocji Polski jako pierwszego eksportera mebli w Europie i drugiego na świecie. Mimo, że na rynku amerykańskim funkcjonujemy już od lat i z powodzeniem sprzedajemy tam nasze produkty, to tegoroczna wystawa przerosła nasze oczekiwania pod względem frekwencji i zainteresowania. Klienci oczekują indywidualnego podejścia i specyficznych rozwiązań dopasowanych do ich wyobrażeń. Nasze produkty są odpowiedzią na te oczekiwania. – zaznacza Rafał Trawiński Dyrektor ds.  Marketingu w Szynaka-Meble Sp. z o.o.

Kluczowym atutem w kontekście konkurencyjności biznesowej pozostaje błyskawiczny termin realizacji zamówień. Ten walor nabiera znaczenia zwłaszcza dziś, gdy globalny rynek zmaga się z niestabilną sytuacją gospodarczą, a co za tym idzie – problemami z łańcuchem dostaw oraz dostępnością surowców. To niekwestionowana zaleta, która przekłada się na konkurencyjność naszej firmy i determinuje nasz dynamiczny rozwój. Dziś jesteśmy dumni, że możemy być jednym z globalnych liderów rynku meblowego - silną polską marką, synonimem najwyższej jakości, innowacyjności, a także rzetelności biznesowej.