Targi Meble Polska to coroczne, największe wydarzenie w Europie Wschodniej, które cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród kupców branży meblowej z całego świata.

O ile w Polsce i Europie mamy już ugruntowaną pozycję o tyle najbardziej perspektywiczne i niedoceniane rynki leżą jednak poza naszym kontynentem. Pomimo, iż dostarczamy nasze produkty do ponad 50 krajów na całym świecie, takie imprezy pozwalają na zdobywanie kolejnych kontaktów biznesowych z całego świata.

Starając się sprostać oczekiwaniom obecnym i tym potencjalnym klientom, jednocześnie prezentując nasze szerokie możliwości technologiczne, tegoroczną ofertę prezentowaliśmy na 700 m2 powierzchni wystawienniczej. Państwa ocenie poddaliśmy aż 13 nowych systemów meblowych, stoły stoliki, systemy komód, meble do przedpokoju oraz dwie propozycje przestrzeni kuchennej, prezentując je w nowoczesnych aranżacjach. To spełnienie oczekiwań naszych klientów, będących odpowiedzią na zmieniające się trendy, estetykę oraz funkcjonalność.

Na skrupulatnie zaprojektowanej przestrzeni, w myśl hasła: Świat w zasięgu mebli staraliśmy się podkreślić międzynarodowość firmy Szynaka Meble, co zostało zauważone przez organizatorów. Stoisko nagrodzono statuetką Acanthus Aureus, czyli ZŁOTY AKANT - wyróżnienie przyznawane wystawcom, którzy najlepiej zobrazowali wizję przestrzeni targowej i jej przesłanie. Stoisko uzupełnione zostało zdjęciami z różnych zakątków świata do których każdego dnia wędrują meble sygnowane logo Szynaka.

Podczas targów Meble Polska w Poznaniu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiła strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma wzmacniać rozpoznawalność polskich mebli na rynkach międzynarodowych. Polski Fundusz Rozwoju z kolei podsumował działania Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej. Wydarzeniu temu patronowała wizyta minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Podczas konferencji prasowej wskazała, że Polska jest dziś jednym z największych producentów i eksporterów mebli w Europie i na świecie. Podkreśliła, że branża ta zatrudnia ponad 170 tys. aktywnych zawodowo Polaków pracujących w przemyśle, tj. niemal 6 proc. pracowników przemysłowych.

Nie zabrakło również gości specjalnych, wśród nich znalazła się międzynarodowa grupa dziennikarzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko.