W minioną sobotę 29 czerwca 2019 na nowomiejskim stadionie zgromadziło się kilkanaście tysięcy osób. Wszystko za sprawą VII edycji Szynaka Day, imprezy która każdego roku ściąga do Nowego Miasta Lubawskiego mieszkańców nie tylko regionu ale również z całego kraju. Dla wielbicieli dobrej zabawy Nowomiejski stadion w sobotnie popołudnie zamienił się w centrum polskiej muzyki rozrywkowej. Wszystko za sprawą Grupy Meblowej Szynaka, która od siedmiu lat organizuje największą imprezę plenerową w województwie warmińsko-mazurskim. W tym roku event oficjalnie otworzyli Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, oraz Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka. Wśród gości na scenie pojawił się też marszałek województwa warmińsko – mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który tak jak Wojewoda Warmińsko-Mazurski objął patronat nad imprezą. Państwo Prezes Alina i Jan Szynaka odebrali z rąk Wicestarosty powiatu nowomiejskiego Jerzego Czaplińskiego oraz Bogumiła Kurowskiego, dyrektora szpitala w Nowym Mieście Lubawskim podziękowania za wkład i zaangażowanie we wspieraniu społecznych inicjatyw i instytucji w tym powiatowego szpitala.

– Meblarstwo jest największą dziedziną polskiej gospodarki. W Nowym Mieście Lubawskim i innych miejscowościach województwa warmińsko – mazurskiego rozwija się przemysł meblarski. Polska jest drugim w Europie, a trzecim na świecie eksporterem mebli. Dziękujemy, że jesteście z nami. Tu są zlokalizowane nasze zakłady. Tu jest siła naszej przedsiębiorczości. Jesteśmy dumni, że pracujecie w naszych zakładach. Chwalimy się naszymi meblami na wszystkich kontynentach świata, w 67 krajach można znaleźć meble produkowane w zakładach naszej Grupy — powiedział Prezes Jan Szynaka.

- To już kolejna edycja Szynaka Day. Cieszymy się, że event ten na stałe wpisał się w kalendarz największych imprez plenerowych w naszym województwie i wzbudza ogromne zainteresowanie tak wielkiej rzeszy fanów z całego kraju. Dzięki takim przedsięwzięciom wzmacniamy prestiż imprezy i zacieśniamy więzi między pracodawcą, pracownikami, ich rodzinami i mieszkańcami naszego regionu. Jesteśmy dumni, że jako największy pracodawca w regionie możemy organizować jedno z największych przedsięwzięć muzycznych w województwie – powiedziała V-ce Prezes Alina Szynaka.

Pomiędzy kolejnymi koncertami na scenę zaproszono pracowników zakładów Grupy Meblowej Szynaka, którzy brali udział w konkursach: wędkarskim, BHP i dzieci pracowników biorących udział w konkursie plastycznym pt. „Bajkowe meble”. Na scenę zaproszono też pracowników firm Szynaka Meble i PPUHiE Szynaka - twórców roweru z drewna – SpeedStarOne – finalistów czwartej edycji konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podziękowanie na scenie z rąk Państwa Prezes Aliny i Jana Szynaka odebrał uczeń odbywający praktyki w zakładzie PPUHiE Szynaka w Lubawie- Maciej Grzywacz - finalista ogólnopolskiego i wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP dla uczniów Szkół Rzemieślniczych organizowanego przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Po oficjalnej części przyszedł czas na muzyczną ucztę. Jako pierwszy na nowomiejskiej estradzie pojawił się idol nastolatek – Filip Lato, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Po nim na scenę wszedł znany chór Sound’n’Grace. Następnie do wspólnej zabawy tłum porwał zespół Cliver. Po takiej muzycznej rozgrzewce przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – zespół Kombii. Kilkunastotysięczna publiczność ogromnym aplauzem przyjęła pojawienie się na scenie Grzegorza Skawińskiego z zespołem. Artyści pokazali swoją klasę i wspólnie z publicznością zaśpiewali wiele znanych przebojów. Między koncertami były organizowane konkursy z nagrodami dla publiczności. Imprezę zakończył spektakularny pokaz fajerwerków i zabawa, którą nakręcał DJ Młody.

Tegoroczna edycja Szynaka Day była nie tylko ciekawym wydarzeniem muzycznym, ale przede wszystkim doskonałą okazją do kolejnego spotkania i integracji pomiędzy pracownikami Grupy Meblowej Szynaka i mieszkańcami województwa i kraju.