W piątek, 28 września na pl. Piłsudskiego w Warszawie Prezesi Alina i Jan Szynaka wzięli udział w uroczystej inauguracji Wystawy Gospodarczej prezentującej dokonania 100-lecia polskiej gospodarki oraz promującej współczesną polską myśl techniczną i technologiczną. Wśród prezentowanych firm znalazła się Grupa Meblowa Szynaka.

Ekspozycję tworzy multimedialny pawilon oraz wystawa plenerowa. Zaprezentowanych zostało na niej 25 polskich firm, które od ponad 100 lat wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski. Wśród wybranych przedsiębiorstw, w kategorii kreatywność znalazła się firma Szynaka Meble, która od ponad 60 lat buduje potencjał gospodarczy naszego kraju. Firmowa ekspozycja obrazuje historię polskiej firmy rodzinnej, która rozpoczęła się w niewielkim zakładzie rzemieślniczym kilkadziesiąt lat temu.

–Aktywny udział naszej rodziny w budowaniu potencjału gospodarczego Polski sięga znacznie głębiej niż historia firmy, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być częścią tej wystawy prezentującej historię rodzimej gospodarki. Nasza firma została założona w 1957 roku, ale jej korzenie i miejsca z nią związane sięgają dużo dalej. Cieszymy się, że otrzymaliśmy zaproszenie do zaprezentowania historii naszej firmy na Polskiej Wystawie Gospodarczej organizowanej w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś Grupa Meblowa Szynaka w 100% oparta na polskim kapitale jest synonimem innowacyjności i polskiej myśli technicznej w ponad 50 krajach na całym świecie, z którymi współpracujemy. Od ponad 60 lat, dzięki wysokiej jakości produktom i szeroko zakrojonym działaniom marketingowym, budujemy swoją ugruntowaną pozycje lidera niemal na wszystkich kontynentach – mówi Prezes Jan Szynaka.

Celem Polskiej Wystawy Gospodarczej jest przybliżenie osiągnięć ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki szerokiemu gronu odbiorców, propagowanie patriotyzmu gospodarczego oraz wzbudzenie poczucia dumy i szacunku dla efektów pracy pokoleń Rodaków. Wystawa została przygotowana z okazji dwóch wydarzeń, których okrągłe rocznice przypadają na ten i przyszły rok – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i dziewięćdziesiąta rocznica Powszechnej Wystawy Krajowej, która odbyła się w 1929 roku w Poznaniu. Polska Wystawa Gospodarcza jest pierwszą od tamtego czasu wystawą szeroko prezentującą osiągnięcia polskiej gospodarki i przemysłu. Realizacja idei Polskiej Wystawy Gospodarczej podporządkowana została pięciu ważnym obszarom tematycznym: solidarność, nowe technologie, kreatywność, rozwój, przyszłe pokolenia.