Firma Szynaka Meble przygotowała i zrealizowała prestiżowy projekt wyposażenia w meble produkowane przez jeden z zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka, Sali Spotkań w Siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Polska zakończy niestałe, dwuletnie członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ 31 grudnia br. Nawiązując do istniejącej w ONZ tradycji, poszczególne państwa przekazują do budynku ONZ różne elementy dekoracyjne wystroju wnętrz, promując w ten sposób swoją tradycję, historię i kulturę. Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy w tym roku Polska zaprojektowała i przekazała wystrój pokoju konferencyjnego Rady Bezpieczeństwa. We współpracy z Office of Central Support Services oraz Kancelarią Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy, firma Szynaka Meble wykreowała przestrzeń jednego z najważniejszych pomieszczeń zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie sali posiedzeń Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Przygotowując całą koncepcję projektu zależało nam na tym, żeby zastosowane w nim elementy i produkty łączyły w sobie nowoczesny, światowy design z charakterystycznymi elementami dla naszego kraju, wywodzącymi się z Polski, polskiej tradycji, co podkreśla naszą tożsamość i będzie formą upamiętnienia historycznego członkostwa naszego kraju w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018 – 2019. Następne takie wydarzenie będzie miało miejsce dopiero za kolejne 40 lat. W aranżacji tego prestiżowego pomieszczenia znalazły się symbole łowickie, będące uosobieniem polskiej kultury ludowej. W centralnej części sali powieszony został ręcznie namalowany obraz Fryderyka Chopina na tle jego domu rodzinnego w Żelazowej Woli. Solidne dębowe meble, krzesła i panele ścienne są symbolem siły, dumy, wytrzymałości, a także najwyższej jakość, prestiżu i luksusu użytkowania. Narodowe elementy to wyraz naszego patriotyzmu, szacunku do wartości narodowych, będących częścią historii naszej firmy i naszego kraju. Uczestnictwo firmy Szynaka Meble w tak znamienitym przedsięwzięciu jest dla nas wielką nobilitacją, wyróżnieniem ale też ogromną odpowiedzialnością, którą na siebie bierzemy. Przystępując do projektu wiedzieliśmy, że sygnowane naszym logo, polskie meble będąc częścią jednego z najważniejszych miejsc na mapie świata, wpiszą się w historię polskiej działalności na szczeblu globalnym.

Zaaranżowana przestrzeń stanie się nowoczesnym ale też funkcjonalnym i niezwykle komfortowym miejscem dialogu i spotkań dla najważniejszych przedstawicieli międzynarodowej polityki. Przedsięwzięcie to w znacznym stopniu podkreśli historię i znaczenie polskiej działalności na szczeblu globalnym. Zaaranżowana siedziba będzie z pewnością przez kolejne dziesięciolecia doskonałą formą promocji Polski, polskiej branży meblowej i polskich produktów na arenie międzynarodowej. Meble sygnowane naszym logo od wielu lat promują polskie meblarstwo na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że po raz kolejny sprostaliśmy tak odpowiedzialnemu wyzwaniu, stając się tym samym prekursorem polskości i wizytówką polskiej myśli technologicznej i naszej gospodarki. Od wielu lat firma Szynaka Meble jest wiodącym eksporterem mebli, lokującym prawie 60% sprzedaży poza granicami naszego kraju. Eksportujemy z powodzeniem nie tylko swoje wysokiej jakości produkty ale przede wszystkim jesteśmy kreatorem nowoczesnego, światowego designu i nowoczesnej myśli technologicznej. Jako największa Grupa Meblowa w Polsce jesteśmy dumni, że naszym działaniem możemy wpisać się w piękną historię siedziby ONZ, będącej synonimem dialogu, pokoju, bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej. Oficjalnego otwarcia Sali Spotkań dokonał Pan Prezydent RP Andrzej Duda podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wrześniu 2019 r. przy udziale szerokiego grona honorowych gości, w tym przedstawicieli polskiego rządu i ambasady.