Szynaka-Meble Sp. z o.o. po raz kolejny znalazła się wśród krajowych championów i została nagrodzona za wybitne osiągnięcia eksportowe. Otrzymała tytuł „Wybitny Eksporter Roku 2019” za Eksportowy Produkt Roku 2019 tj. za eksport mebli pokojowych. Nagroda przyznawana jest firmom i organizacjom, które w 2019 roku wyróżniły się na polu eksportowym poprzez zdobywanie nowych rynków zbytu jak i umacnianie pozycji Polski i polskich produktów na świecie. Konkurs Wybitny Eksporter Roku 2019 jest jednym z największych i zarazem jedynym tego typu niekomercyjnym przedsięwzięciem organizowanym w Polsce.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w trakcie XVII Kongresu Eksporterów Polskich, które odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Eksporterów Polskich w dniu 7 stycznia 2020 r. w Warszawie. W liście gratulacyjnym Stowarzyszenie Eksporterów Polskich podziękowało Prezesowi Janowi Szynaka "za zaangażowanie w działalność eksportową, która sprzyja budowie pozytywnego wizerunku Polski w kraju i na arenie międzynarodowej

Zdobyte wyróżnienie wzmacnia prestiż naszej firmy w kraju jak i za granicą i jest niewątpliwym sukcesem wszystkich pracowników. Każdego roku Grupa Meblowa Szynaka z sukcesem zdobywa kolejne rynki zbytu, dzięki czemu eksport mebli sięga prawie 80% ogólnej sprzedaży i wciąż wykazuje tendencję wzrostową. Jesteśmy dumni z tego, że naszą działalnością eksportową budujemy pozytywny wizerunek Polski, polskiej gospodarki w kraju i na arenie międzynarodowej.