Szynaka Meble od kilku lat szturmuje rynki arabskie, sprawiając że meble sygnowane firmowym logo Szynaka pojawiają się w tamtejszych mieszkaniach, apartamentach, hotelach i innych obiektach użytkowych. Na początku listopada prezes Jan Szynaka razem z dyrektorem marketingu Michałem Szynaka podpisali w Arabii Saudyjskiej umowę o rozszerzeniu współpracy.

Grupa Meblowa Szynaka jest pionierem w eksporcie polskich mebli na Półwysep Arabski. Firma ekspansję handlową na tamtejsze obszary rozpoczęła kilka lat temu. Wszystko zaczęło się od wspólnych wartości, którym hołdują mieszkańcy Arabii Saudyjskiej i właściciele Grupy Meblowej Szynaka – wśród których jest m.in. rodzina i przywiązanie do tradycji. – Cieszymy się, że nasze meble budują pozytywny wizerunek Polski na świecie. Dzisiaj z sukcesem umacniamy naszą współpracę z Arabią Saudyjską, wyrażając przekonanie, że jej zakres będzie nieustannie poszerzany – mówi Prezes Jan Szynaka. Podczas listopadowej wizyty przedstawicieli firmy Szynaka Meble podpisano umowę, z przedstawicielami podmiotów działających na rynkach arabskich gwarantującą rozszerzenie współpracy. Już w lutym przyszłego roku firma Szynaka Meble zaprezentuje swoją szeroką ofertę produktową podczas Targów DecoFair 2019// Interior Trends w Rijadzie.

Grupa Meblowa Szynaka odnotowuje roczny obrót na poziomie prawie miliarda złotych, z czego ponad 50% pochodzi z eksportu. Rocznie za granicę trafia kilkanaście milionów mebli z logo tej marki. Eksportowi partnerzy poza kontrahentami z Arabii Saudyjskiej to m.in. przedsiębiorcy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Turcji, Japonii, czy Korei Południowej, a lista ta nieustannie się powiększa.