Działalność Grupy Meblowej Szynaka nie ogranicza się wyłącznie do wymiaru biznesowego. Nasze zaangażowanie nie kończy się za bramami naszych firm. Jesteśmy częścią społeczeństwa i wspieramy różne sprawy o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Bardzo ważny jest dla nas lokalny patriotyzm. Od lat inwestujemy w projekty lokalizowane w miastach i regionach, w których prowadzimy naszą działalność biznesową.

Wypełniając służbowe obowiązki właściciele Alina i Jan Szynaka nie zapominają o firmowej dewizie i każdego dnia pozostają „zawsze blisko ludzi”. Nasza firma aktywnie włącza się w życie społeczności, wspierając różne inicjatywy wymiaru społecznego w tym kulturalne oraz sportowe. Długoletnia tradycja współpracy ze sportowcami wpisała się na stałe w historię rozwoju Grupy Meblowej Szynaka, a z roku na rok jej zakres wzrasta. Każdego dnia wierzymy w siłę marzeń, pomagając zamieniać je na sportowe sukcesy i medale. Wspólnie z naszymi pracownikami kibicujemy na boisku, ringu, parkiecie i torze wyścigowym bo niezwykle ważna jest dla nas społeczność, w której żyjemy. Angażujemy naszych pracowników i pobudzamy w nich świadomość, że warto pomagać. Efektem tego jest ich liczny udział w organizowanych akcjach prospołecznych oraz ugruntowanie wśród nich przekonania, że robimy coś razem jako zespół i to jest element, który jest wspaniałą wartością naszej firmy. Biznes i sport łączą wspólne wartości, których w Grupie Meblowej Szynaka sumiennie przestrzegamy - to samozaparcie, fair play i dążenie do doskonałości. Bez nich, zarówno w firmie jak i na boisku, nie udałoby się osiągnąć sukcesu. Umiejętności, które wynosimy ze sportu, takie jak, determinacja, motywacja i dyscyplina są kluczowe w codziennym życiu i niezbędne w prowadzeniu biznesu.

- Szynaka Meble ma długoletnią historię współpracy ze sportowcami. Wspieramy wiele dyscyplin m.in.: piłka nożna, piłka siatkowa, lekkoatletyka, kolarstwo, żużel, żeglarstwo, boks czy taniec towarzyski. Od wielu lat jesteśmy oficjalnym sponsorem klubu AZS Olsztyn. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny podpisaliśmy umowę współpracy i zostaliśmy oficjalnym sponsorem piłki siatkowej AZS Olsztyn w sezonie 2020/2021. Wspieramy również lokalny klub sportowy Jeziorak Iława. Doceniamy aktywność fizyczną, ciężką pracę i wysiłek, zarówno dopiero wschodzących gwiazd sportu, jak i utytułowanych mistrzów. Cieszymy się, że możemy aktywnie włączać się w promocję utalentowanych sportowców z naszego regionu. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli lokalnym drużynom się rozwijać i sięgać po największe osiągnięcia sportowe – powiedział Dyrektor Marketingu Szynaka Meble – Michał Szynaka.