Z wielkim smutkiem i z prawdziwie wielkim żalem informujemy, że w dniu 21 marca 2024r. przeżywszy prawie 79 lat odszedł od nas Dieter Hilpert. Dieter Hilpert to wielki człowiek, założyciel firm zajmujących się sprzedażą mebli, co zawsze sam osobiście podkreślał:  nie tylko meblami handlował, ale i projektował te meble, tworzył i zrealizował wizję szybkiej logistyki „od producenta do klienta” – w tym również zadbał o doskonale działający serwis konsumencki.

Dieter Hilpert i przez niego stworzona potężna GRUPA BEGA odegrała w ostatnich 20-30 latach wielką rolę na europejskim rynku meblowym. Dieter Hilpert był wielkim przyjacielem Polski i Polaków; dawał wielokrotnie temu wyraz ( …).

W regionie Warmii i Mazur współpracował z wieloma firmami, był znany w kręgach meblarzy, ale i również władz lokalnych i centralnych. Był znany we władzach naszego regionu, podejmował wspólne inicjatywy. Za swój wkład w rozwój współpracy gospodarczej w Polską, za okazywaną przyjaźń uhonorowany wieloma medalami, otrzymał również od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż Zasługi RP.

W ostatnich 10 latach Dieter Hilpert, jego Grupa Bega związała się mocno we współpracy z Grupą Szynaka. Osiągnięto wspólnie niespotykany sukces na rynku europejskim, ale nie tylko. Meble z logo „Szynaka” z zakładów produkcyjnych w Lubawie (Szynaka-Meble oraz PPUHiE Szynaka), z Nowego Miasta Lubawskiego (Interline oraz Fabryka Mebli), z Iławy (Living), z Wolsztyna (WFM) oraz Lidzbarka (Classic Sofa) trafiały i trafiają poprzez największe sieci handlowe do konsumentów głównie na rynku europejskim. Ten wielki sukces, wspólnie osiągnięcie właścicieli i ich liderów biznesowych:

  •  Z jednej strony Dietera Hillperta; jego syna Thorstena, który przejął stery w Grupie Bega jako następne pokolenie
  • Z drugiej strony Jana Szynaki; ponadto prezesów, dyrektorów oraz przede wszystkich Załóg na wielu setkach stanowisk pracy w Grupie Meblowej Szynaka

Rodzinę Hilpertów i Szynaków poprzez zaufanie oraz wzajemną wiarygodność połączyły nie tylko działania biznesowe, ale naprawdę bliskie i serdeczne relacje rodzinne. Dieter Hilpert był wielką osobowością, wielkim graczem w świecie meblowym, ale przede wszystkim serdecznym i miłym człowiekiem, który szanował wszystkich ludzi, okazywał każdemu zainteresowanie.

Dieter Hilpert okazywał w trudnych sytuacjach nie tylko profesjonalizm, ale w pierwszym rzędzie empatię. Wiedział, co to znaczy przyjaźń, co to znaczy raz dane słowo. Dobrze, że spotkaliśmy tak dobrego człowieka na swojej drodze. Będzie nam go bardzo brakowało.

 

Jan Szynaka
przyjaciel Dietera
prezes „Szynaka-Meble”
prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli
oraz
Rodzina Szynaka, zarządy i Pracownicy „Grupy Szynaka”